Televize změnily program: Půjde Odcházení i Občan Havel

ČTK ČTK
18. 12. 2011 18:10
Havlovo úmrtí masivně reflektují česká i světová média
Foto: Ondřej Besperát

Praha - Zpráva o úmrtí dramatika a bývalého prezidenta Václava Havla byla ústředním tématem nedělního zpravodajství všech tuzemských hlavních médií i internetových serverů, změní i večerní program hlavních televizních kanálů.

Česká televize například zkrátila diskusní pořad Otázky Václava Moravce a spustila na programech ČT1 a ČT24 mimořádné vysílání.

Program upravil kvůli úmrtí prvního polistopadového prezidenta tehdejšího Československa a následně i České republiky také Český rozhlas. Na své stanici Radiožurnál vysílá nepřetržitě až do půlnoci zvláštní program věnovaný Václavu Havlovi.

ČT: Odcházení

Česká televize změnila dnešní večerní program na ČT1 a ČT2. Od 20:00 na ČT1 odvysílá premiéru filmové podoby divadelní hry Odcházení, kterou Václav Havel napsal a zároveň jako svůj filmový debut režíroval.

Následovat bude mimo jiné dokument z cyklu GEN Václav Havel očima Ondřeje Trojana a záznam koncertu pořádaného z Havlovy iniciativy ke 20. výročí politických změn v Československu v prostorách Pražské křižovatky.

Na ČT2 budou od 18:00 součástí programu záznamy Havlových divadelních her nebo Havlovi věnované dokumenty.

Nova: Občan Havel

Televize Nova oznámila, že od 20:00 odvysílá dokument Občan Havel a od 22:20 bude následovat speciální vydání pořadu Střepiny. Televize Prima od 19:30 zařadí do programu hodinový vzpomínkový diskusní pořad Pocta Václavu Havlovi.

Smrt Václava Havla se v neděli odpoledne stala i diskusním tématem číslo jedna na sociálních sítích. Komentáře vyjadřující úctu a obdiv k českému dramatikovi a politikovi, citáty z jeho děl a proslovů přibývaly na Twitteru po stovkách za všech koutů světa. Obdobně tomu je i na stránkách Facebooku, kam lidé umísťují odkazy na zprávy o úmrtí Václava Havla, a následně vyjadřují v diskusích soustrast rodině. Komentáři plnými soustrasti a obdivu je zaplaven i facebookový profil Václava Havla.

Úmrtí Havla dokonce vedlo ke změnám jednoho z nejsledovanějších zpravodajských serverů, britské stanice BBC. Ta změnila vzhled svých zpravodajských stránek, svoji klasickou červenou barvu upravila na černou.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Ve věku 63 let po krátké těžké nemoci zemřel prezident Exekutorské komory ČR Vladimír Plášil

Ve věku 63 let po krátké těžké nemoci zemřel prezident Exekutorské komory ČR Vladimír Plášil. V tiskové zprávě to oznámila mluvčí komory Lenka Desatová. Plášil působil od roku 2001 jako soudní exekutor v Praze 7 a v minulosti byl mimo jiné členem Legislativní rady vlády. Byl zakládajícím členem Exekutorské komory ČR a také dlouholetým členem jejího prezidia. V čele komory pak stál od roku 2018.

"Zasadil se o další transparentnost a elektronizaci komory, která za jeho působení významným způsobem zefektivnila svou činnost. Významným způsobem také přispěl k zapojení komory do legislativních procesů a k užší spolupráci s orgány veřejné moci," sdělila Desatová. Za Plášilova působení v prezidiu také podle ní posílila Exekutorská komora ČR svou pozici v Mezinárodní unii soudních exekutorů.

Exekutorská komora České republiky sdružuje soudní exekutory, vykonává jejich samosprávu a dohlíží nad jejich úřední činností. Členství v komoře je pro všechny exekutory ze zákona povinné. Komora sídlí v Praze a má pobočku v Brně.

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Na daňového balíčku, který bude projednávat Senát, dál není v koalici shoda. Střet je nešťastný, říká Babiš

V koalici dál není shoda na podobě daňového balíčku, který bude projednávat Senát. Premiér Andrej Babiš (ANO) a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) se ve čtvrtek na návrhu daňových změn jako lídři vládních stran nedohodli. V jednání o zvýšení přídavků na děti se posunuli ke shodě. 

Změnu daní po zrušení superhrubé mzdy, postoj k návrhu státního rozpočtu a navýšení přídavků měla ve čtvrtek projednávat koaliční rada. Vládní strany mají rozdílné postoje. Babiš jednání zrušil, místo toho se sešli jen s Hamáčkem.

"Střet ohledně daní je nešťastný," uvedl po jednání premiér. Podle něj původně shoda byla. Do předloženého vládního daňového balíčku Babiš jako poslanec doplnil návrh na zrušení superhrubé mzdy a s daní z příjmu 15 a 23 procent u vysokých výdělků. Hamáček pak také jako poslanec přidal vlastní návrh daní z příjmu 19 a 23 procent a se zvýšením daňové slevy na poplatníka z 24.840 na 30.000 korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy