Televize změnily program: Půjde Odcházení i Občan Havel

ČTK ČTK
18. 12. 2011 18:10
Havlovo úmrtí masivně reflektují česká i světová média
Foto: Ondřej Besperát

Praha - Zpráva o úmrtí dramatika a bývalého prezidenta Václava Havla byla ústředním tématem nedělního zpravodajství všech tuzemských hlavních médií i internetových serverů, změní i večerní program hlavních televizních kanálů.

Česká televize například zkrátila diskusní pořad Otázky Václava Moravce a spustila na programech ČT1 a ČT24 mimořádné vysílání.

Program upravil kvůli úmrtí prvního polistopadového prezidenta tehdejšího Československa a následně i České republiky také Český rozhlas. Na své stanici Radiožurnál vysílá nepřetržitě až do půlnoci zvláštní program věnovaný Václavu Havlovi.

ČT: Odcházení

Česká televize změnila dnešní večerní program na ČT1 a ČT2. Od 20:00 na ČT1 odvysílá premiéru filmové podoby divadelní hry Odcházení, kterou Václav Havel napsal a zároveň jako svůj filmový debut režíroval.

Následovat bude mimo jiné dokument z cyklu GEN Václav Havel očima Ondřeje Trojana a záznam koncertu pořádaného z Havlovy iniciativy ke 20. výročí politických změn v Československu v prostorách Pražské křižovatky.

Na ČT2 budou od 18:00 součástí programu záznamy Havlových divadelních her nebo Havlovi věnované dokumenty.

Nova: Občan Havel

Televize Nova oznámila, že od 20:00 odvysílá dokument Občan Havel a od 22:20 bude následovat speciální vydání pořadu Střepiny. Televize Prima od 19:30 zařadí do programu hodinový vzpomínkový diskusní pořad Pocta Václavu Havlovi.

Smrt Václava Havla se v neděli odpoledne stala i diskusním tématem číslo jedna na sociálních sítích. Komentáře vyjadřující úctu a obdiv k českému dramatikovi a politikovi, citáty z jeho děl a proslovů přibývaly na Twitteru po stovkách za všech koutů světa. Obdobně tomu je i na stránkách Facebooku, kam lidé umísťují odkazy na zprávy o úmrtí Václava Havla, a následně vyjadřují v diskusích soustrast rodině. Komentáři plnými soustrasti a obdivu je zaplaven i facebookový profil Václava Havla.

Úmrtí Havla dokonce vedlo ke změnám jednoho z nejsledovanějších zpravodajských serverů, britské stanice BBC. Ta změnila vzhled svých zpravodajských stránek, svoji klasickou červenou barvu upravila na černou.

 

Právě se děje

Další zprávy