Tejc bude kandidovat na místopředsedu ČSSD, potvrdila konference

ČTK ČTK
28. 11. 2016 19:44
Poslanec Jeroným Tejc se chystá v březnu kandidovat na prvního místopředsedu ČSSD. Jeho nominaci v pondělí potvrdila konference delegátů ČSSD Brno-město. Tejce podpořilo 142 delegátů ze 146 přítomných. Bývalý brněnský předseda strany a předseda poslaneckého klubu sociální demokracie kandidoval proti ministru vnitra Milanu Chovancovi už loni a prohrál.
Jeroným Tejc.
Jeroným Tejc. | Foto: Aktuálně.cz

Brno – Poslanec Jeroným Tejc bude příští rok v březnu kandidovat na celostátním sjezdu ČSSD na prvního místopředsedu. Konference delegátů ČSSD Brno-město v pondělí podpořila týden starou nominaci Městského výkonného výboru ČSSD v Brně.

Funkci předsedy strany by měl podle brněnského výkonného výboru obhajovat Bohuslav Sobotka. Premiér už dříve prohlásil, že ve funkci prvního místopředsedy podpoří i do dalšího období Milana Chovance a že v Tejce nemá důvěru.

Tejcovu nominaci podpořilo 142 delegátů ze 146 přítomných. Tejc soupeřil s Chovancem už loni a prohrál. Bývalému brněnskému předsedovi strany a předsedovi poslaneckého klubu sociální demokracie uškodilo, že se účastnil po sněmovních volbách v říjnu 2013 tajné schůzky některých členů vedení ČSSD s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech.

Po ní se část vedení strany postavila proti Sobotkovi a pokusila se ho odstavit od vyjednávání o vládě. Sobotka pozici uhájil, Tejc a další opustili funkce ve vedení strany. Z účastníků lánské schůzky je ve vedení ČSSD pouze Chovanec.

 

Právě se děje

Další zprávy