reklama
 
 

Teď vám ještě mohu poděkovat, řekla Šlechtová odbojářům. Spekulace o svém konci posiluje i na sítích

21. 6. 2018 16:51
Ministryně obrany Karla Šlechtová nereaguje na dotazy, zda bude ve funkci pokračovat. Náznak ale poskytla účastníkům třetího odboje.

Praha - Otázka obsazení ministerstva obrany v budoucí vládě hnutí ANO a ČSSD s podporou komunistů zůstává na veřejnosti stále nezodpovězena.

Podle zdroje Aktuálně.cz se sice premiér Andrej Babiš minulý týden sešel s ministryní Karlou Šlechtovou, aby jí sdělil, zda s ní v nové vládě počítá, ze schůzky ale žádná ze stran nic nesdělila. "K ministrům se vůbec nebudu vyjadřovat," řekl v pondělí v Pardubicích premiér Andrej Babiš. Šlechtová na opakované dotazy Aktuálně.cz nereaguje.

Nejistota, kdo bude ministrem obrany, znervózňuje i zbrojaře. Česko chystá v dalším desetiletí zakázky za sto miliard korun, polovina z toho je určená na nákup 210 nových bojových vozidel pěchoty. Jenže zbrojařské firmy nevědí, co od Čechů čekat. Šlechtová do armádních zakázek rázně zasáhla.

Ministryně nicméně náznak, jak to bude s jejím působením dál, poskytla odbojářům, jimž ve středu předávala ocenění o účasti ve třetím odboji. "Za mě osobně, já vám velmi děkuji, děkuji vám i jménem České republiky, v tuto chvíli si to ještě mohu dovolit, a chci vám poděkovat z celého srdce za nás všechny, kteří žijeme ve svobodě," uvedla Šlechtová doslova.

Spekulace napomohla ministryně oživit i svou čtvrteční aktivitou na sociálních sítích. Na Facebook umístila svou černobílou fotografii. "Mám svůj zdravý rozum. Můj názor je často rozdílný od ostatních. Vlastně nikdy jsem nebyla součástí nepřemýšlejícího davu a sobeckého stáda. A nikdy nebudu!" uvedla v textu na fotografii Šlechtová.

Status ministryně doprovodila slovy poděkování za podporu. "Děkuji všem občanům za pěkné vzkazy a slova podpory od vás, které potkávám na různých akcích a kteří mi píšete. Děkuji také vojákům, kteří mi vyjadřují podporu. Věřte, že si jí velmi vážím. Mou hlavní prioritou jste právě vy, vojáci a vaše podmínky služby pro naši zemi. Děkuji!" uvedla ministryně.

Emotivní děkovné statusy ale občas psala i v minulosti.

Premiér Andrej Babiš hodlá v pátek oznámit jména ministrů v nové vládě. V souvislosti s obsazením postu ministra obrany se nejčastěji skloňují jména končícího ministra vnitra Lubomíra Metnara a šéfa vojenských zpravodajců Jana Berouna.

Šlechtová rozdala vyznamenání účastníkům třetího odboje. Podívejte se na rozhovor s jedním z nich | Video: Aktuálně.cz |  01:00

autoři: Jan Wirnitzer, Michaela Dvořáková | 21. 6. 2018 16:51

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama