Teď vám ještě mohu poděkovat, řekla Šlechtová odbojářům. Spekulace o svém konci posiluje i na sítích

Ministryně obrany Karla Šlechtová nereaguje na dotazy, zda bude ve funkci pokračovat. Náznak ale poskytla účastníkům třetího odboje.
Ministryně obrany Karla Šlechtová při ocenění protikomunistických odbojářů zmínila, že jim "v tuto chvíli ještě poděkovat může".
Ministryně obrany Karla Šlechtová při ocenění protikomunistických odbojářů zmínila, že jim "v tuto chvíli ještě poděkovat může". | Foto: Ministerstvo obrany ČR

Praha - Otázka obsazení ministerstva obrany v budoucí vládě hnutí ANO a ČSSD s podporou komunistů zůstává na veřejnosti stále nezodpovězena.

Podle zdroje Aktuálně.cz se sice premiér Andrej Babiš minulý týden sešel s ministryní Karlou Šlechtovou, aby jí sdělil, zda s ní v nové vládě počítá, ze schůzky ale žádná ze stran nic nesdělila. "K ministrům se vůbec nebudu vyjadřovat," řekl v pondělí v Pardubicích premiér Andrej Babiš. Šlechtová na opakované dotazy Aktuálně.cz nereaguje.

Nejistota, kdo bude ministrem obrany, znervózňuje i zbrojaře. Česko chystá v dalším desetiletí zakázky za sto miliard korun, polovina z toho je určená na nákup 210 nových bojových vozidel pěchoty. Jenže zbrojařské firmy nevědí, co od Čechů čekat. Šlechtová do armádních zakázek rázně zasáhla.

Ministryně nicméně náznak, jak to bude s jejím působením dál, poskytla odbojářům, jimž ve středu předávala ocenění o účasti ve třetím odboji. "Za mě osobně, já vám velmi děkuji, děkuji vám i jménem České republiky, v tuto chvíli si to ještě mohu dovolit, a chci vám poděkovat z celého srdce za nás všechny, kteří žijeme ve svobodě," uvedla Šlechtová doslova.

Spekulace napomohla ministryně oživit i svou čtvrteční aktivitou na sociálních sítích. Na Facebook umístila svou černobílou fotografii. "Mám svůj zdravý rozum. Můj názor je často rozdílný od ostatních. Vlastně nikdy jsem nebyla součástí nepřemýšlejícího davu a sobeckého stáda. A nikdy nebudu!" uvedla v textu na fotografii Šlechtová.

Status ministryně doprovodila slovy poděkování za podporu. "Děkuji všem občanům za pěkné vzkazy a slova podpory od vás, které potkávám na různých akcích a kteří mi píšete. Děkuji také vojákům, kteří mi vyjadřují podporu. Věřte, že si jí velmi vážím. Mou hlavní prioritou jste právě vy, vojáci a vaše podmínky služby pro naši zemi. Děkuji!" uvedla ministryně.

Emotivní děkovné statusy ale občas psala i v minulosti.

Premiér Andrej Babiš hodlá v pátek oznámit jména ministrů v nové vládě. V souvislosti s obsazením postu ministra obrany se nejčastěji skloňují jména končícího ministra vnitra Lubomíra Metnara a šéfa vojenských zpravodajců Jana Berouna.

Šlechtová rozdala vyznamenání účastníkům třetího odboje. Podívejte se na rozhovor s jedním z nich | Video: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

Další zprávy