Taxikář naúčtoval turistce za 14 kilometrů jízdy Prahou 6000 korun. Nutil ji vybírat z bankomatu

ČTK ČTK
16. 7. 2017 16:02
Turistka v Praze zaplatila za cestu ze Staroměstského náměstí do hotelu na Praze 4 stála více jak 6000 tisíc korun. Normální sazba při 14 kilometrové jízdě je kolem 500 kč. Taxikář přitom původně požadoval po ženě 480 eur, zhruba 12 500 korun, ale nakonec se spokojil s menší částkou. Ženě se částka za jízdu taxíkem nezdála, proto to sdělila hotelové recepční, která vše oznámila strážníkům ze skupiny taxi. Policie za tři hodiny vypátrala muže, se kterým kriminalisté podobné události opakovaně řešili.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Praha - Přes 6000 korun si nechal zaplatit pětačtyřicetiletý taxikář od cizinky, kterou v sobotu vezl z centra metropole do hotelu v Praze 4. Obvyklá taxa za tuto zhruba 14kilometrovou jízdu je do 500 korun, muž přitom původně požadoval po ženě 480 eur, zhruba 12 500 korun. Turistka podala na muže trestní oznámení. Informovala o tom Irena Seifertová, mluvčí strážníků, kteří řidiče vypátrali a předali policii.

Cizinka nastoupila do vozu taxi u Staroměstského náměstí a požadovala odvoz do hotelu ve čtvrté městské části. V cíli cesty po ní řidič požadoval 480 euro. Turistka mu ale sdělila, že má u sebe jen 50 euro (1300 Kč). To bylo podle mluvčí pro taxikáře ale málo, proto jí řekl, že ji odveze k bankomatu.

"V bankomatu turistka vybrala 3 tisíce korun, ale řidiči částka stále nestačila. Nakonec řekl, že mu bude stačit 5 tisíc korun a zmíněných 50 euro," uvedla Seifertová a doplnila, že žena si ale na řidiči vyžádala stvrzenku, následně od něj dostala ručně psaný doklad.

Ženě se částka za jízdu taxíkem nezdála, proto to sdělila hotelové recepční, která vše oznámila strážníkům ze skupiny taxi. O zhruba tři hodiny později strážníci taxikáře vypátrali a následně předali k dalšímu vyšetřování policistů. "Pětačtyřicetiletý muž strážníkům není osobou neznámou a v minulosti s ním několikrát řešili obdobné protiprávní jednání," doplnila mluvčí.

Uvedený případ není jediným, Praha se potýká s problémy s předraženým jízdným dlouhodobě.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy