Takto má vzniknout nová vláda

Takto má vzniknout nová vláda
Budou ho vyjednávat komise nad těmito tématy.
Podepsali ho všichni straničtí vyjednávači. A některé autogramy jsou pozoruhodné.
Foto: Aktuálně.cz
Domácí Domácí
2. 6. 2010 14:51

DOKUMENT - Druhá, třetí a pátá strana letošních voleb podepsaly čtyři dny po oznámení výsledků hlasování prohlášení, že chtějí jednat o společné vládní koalici.

Přinášíme faksimile původního dokumentu, v němž politici formulují podmínky, za nichž by mohla vláda vzniknout.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
Další zprávy