S tím zloděj nepočítal. Kamery zachytily předem prohranou honičku s policií

Video Video
13. 1. 2022 13:42
V pondělí 10. ledna se v domě na pražském Jižním Městě vloupal muž do uzamčené kočárkárny a odcizil jízdní kolo za šedesát tisíc korun. Při krádeži ale netušil, že v něm má majitel zabudovaný systém GPS. Díky tomu si v práci všiml, že se jeho stroj nečekaně pohybuje, a obratem o tom informoval policii. Strážníci tak brzy přišli zlodějovi na stopu a po krátké honičce ho zadrželi.
Muž při krádeži jízdního kola netušil, že v něm má majitel zabudovaný systém GPS. | Video: Policie ČR

Když muž na jízdním kole spatřil policejní vůz v zádech, začal strážníkům co nejrychleji ujíždět. Po chvilce ale zběsilý útěk vzdal a sesedl z kola. "Batoh, který měl na zádech, pak navíc ukrýval nejen rozlomené FABky, ale i šroubováky, štípací kleště a páčidlo," uvedl k případu policejní mluvčí Jan Rybanský. 

Případ v tuto chvíli prověřují policisté pro podezření ze spáchání krádeže. Vedle toho také zadržený muž porušil soudní rozhodnutí, které mu zakazovalo pobyt na území hlavního města po dobu dvou let.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Důvěra v českou ekonomiku se v lednu po půl roce zvýšila

Důvěra v českou ekonomiku se v lednu po půl roce zvýšila. Proti loňskému prosinci stoupla o dva body na hodnotu 97,6 bodu, přičemž optimističtější jsou podnikatelé i spotřebitelé. Vyplynulo to z dnes zveřejněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). V meziročním srovnání je souhrnný i podnikatelský indikátor vyšší, zatímco důvěra spotřebitelů je na nižší úrovni.

Důvěra firem se v lednu zvýšila zejména v průmyslu a stavebnictví. "Podnikatelé v těchto odvětvích očekávají v příštích měsících růst tempa výrobní i stavební činnosti, přestože jsou stále významně limitováni nedostatkem materiálu. Právě nedostatek vstupů je i jednou z příčin očekávaného růstu cen v obou odvětvích," uvedl vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiří Obst.

Zdroj: ČTK
Další zprávy