S tím zloděj nepočítal. Kamery zachytily předem prohranou honičku s policií

Video Video
13. 1. 2022 13:42
V pondělí 10. ledna se v domě na pražském Jižním Městě vloupal muž do uzamčené kočárkárny a odcizil jízdní kolo za šedesát tisíc korun. Při krádeži ale netušil, že v něm má majitel zabudovaný systém GPS. Díky tomu si v práci všiml, že se jeho stroj nečekaně pohybuje, a obratem o tom informoval policii. Strážníci tak brzy přišli zlodějovi na stopu a po krátké honičce ho zadrželi.
Muž při krádeži jízdního kola netušil, že v něm má majitel zabudovaný systém GPS. | Video: Policie ČR

Když muž na jízdním kole spatřil policejní vůz v zádech, začal strážníkům co nejrychleji ujíždět. Po chvilce ale zběsilý útěk vzdal a sesedl z kola. "Batoh, který měl na zádech, pak navíc ukrýval nejen rozlomené FABky, ale i šroubováky, štípací kleště a páčidlo," uvedl k případu policejní mluvčí Jan Rybanský. 

Případ v tuto chvíli prověřují policisté pro podezření ze spáchání krádeže. Vedle toho také zadržený muž porušil soudní rozhodnutí, které mu zakazovalo pobyt na území hlavního města po dobu dvou let.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

Londýnská policie vyšetřuje sérii večírků v rezidenci Borise Johnsona

Londýnská policie oznámila, že vyšetřuje řadu večírků, které se konaly v rezidenci a kanceláři premiéra Borise Johnsona v době protiepidemických uzávěr.

Zdroj: ČTK
před 14 minutami

České firmy obchody na Ukrajině neutlumují, na místě je ale obezřetnost

České firmy podle státní agentury CzechTrade zatím své obchody na Ukrajině z důvodu tamní krize neutlumují. Situace na trhu je stále standardní, agentura nemá žádné informace, že by byly zrušené nebo zpožděné dodávky do země. Na místě je ovšem zvýšená obezřetnost. Firmy by měly objednávky dodávat až po obdržení platby a při uzavírání nových smluv by měly s právníky detailně probrat body týkající se mimořádných okolností. Uvedla to ředitelka zahraniční kanceláře CzechTrade na Ukrajině Oksana Antonenko. 

Rusko rozmístilo u svých hranic s Ukrajinou a také v Bělorusku desetitisíce vojáků. Kyjev i některé západní země tvrdí, že se Moskva připravuje na možnou invazi na Ukrajinu a že chystá provokace, které by měly podobnou operaci zdůvodnit. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy