S tím zloděj nepočítal. Kamery zachytily předem prohranou honičku s policií

Video Video
13. 1. 2022 13:42
V pondělí 10. ledna se v domě na pražském Jižním Městě vloupal muž do uzamčené kočárkárny a odcizil jízdní kolo za šedesát tisíc korun. Při krádeži ale netušil, že v něm má majitel zabudovaný systém GPS. Díky tomu si v práci všiml, že se jeho stroj nečekaně pohybuje, a obratem o tom informoval policii. Strážníci tak brzy přišli zlodějovi na stopu a po krátké honičce ho zadrželi.
Muž při krádeži jízdního kola netušil, že v něm má majitel zabudovaný systém GPS. | Video: Policie ČR

Když muž na jízdním kole spatřil policejní vůz v zádech, začal strážníkům co nejrychleji ujíždět. Po chvilce ale zběsilý útěk vzdal a sesedl z kola. "Batoh, který měl na zádech, pak navíc ukrýval nejen rozlomené FABky, ale i šroubováky, štípací kleště a páčidlo," uvedl k případu policejní mluvčí Jan Rybanský. 

Případ v tuto chvíli prověřují policisté pro podezření ze spáchání krádeže. Vedle toho také zadržený muž porušil soudní rozhodnutí, které mu zakazovalo pobyt na území hlavního města po dobu dvou let.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

Praha zakáže podomní prodej elektrické energie a plynu

Praha zakáže podomní prodej elektrické energie a plynu. Návrh příslušného nařízení dnes schválili městští radní, nyní zamíří ve zkrácené lhůtě 15 dní do připomínkového řízení. Poté o něm budou znovu hlasovat rada. Důvodem je situace na energetickém trhu po ukončení činnosti skupiny Bohemia Energy a dalších dodavatelů. Obce mohou tuto formu prodeje přímo zakázat od ledna, umožnila to novela energetického zákona.

Bývalí zákazníci Bohemia Energy a dalších menších dodavatelů podle magistrátu řeší, jak co nejrychleji uzavřít nové smlouvy a alespoň částečně snížit náklady na energie. "Této těžké situace již začala využívat řada subjektů, včetně těch, kteří jsou nazýváni jako 'energošmejdi', kteří formou podomního prodeje nabízejí dodavatele a tlačí občany - zejména ohrožené skupiny jako jsou senioři, matky samoživitelky a další, do uzavírání značně nevýhodných smluv," stojí ve schváleném dokumentu.

V Praze několik let platí zákaz podomního prodeje stanovený tržním řádem města. Ten je však založen na živnostenském zákoně a na prodejce spadající pod zákon energetický podle magistrátu není aplikovatelný. 

Zdroj: ČTK
před 13 minutami

Assange uspěl u vrchního soudu a může se odvolat k britskému nejvyššímu soudu

Zakladatel WikiLeaks Julian Assange uspěl u vrchního soudu v Londýně a může se odvolat k britskému nejvyššímu soudu. Assange bojuje proti vydání do USA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy