Takhle policisté obírali řidiče. Přečtěte si odposlechy

Petra Sasínová
3. 2. 2009 11:05
Soud zveřejnil odposlechy policejního gangu z Vratimova
"Nic k tomu neřekneme," odpovídali policisté před soudem na otázku, jestli chtějí něco dodat k záznamu svých rozhovorů, které je usvědčují z korupce
"Nic k tomu neřekneme," odpovídali policisté před soudem na otázku, jestli chtějí něco dodat k záznamu svých rozhovorů, které je usvědčují z korupce | Foto: Martin Popelář

Frýdek-Místek - Vulgarita nejhrubšího ražení,  arogance, výsměch řidičům, nepochopitelná jistota, že jim to snad všechno projde. Tak zachytila odposlouchávací zařízení rozhovory již bývalých policistů z Vratimova, kteří jsou obžalovaní z korupce.

Po anonymních oznámeních, že policisté z Vratimova vybírají pokuty do kapsy, požádala Inspekce ministra vnitra v červenci 2007 o jejich sledování. Státní zástupkyně souhlasila s umístěním odposlechů do dvou služebních aut.

"Odposlechy ze služebních aut jsou důležitým důkazem, který svědčí také o lidských kvalitách a kulturnosti těchto takzvaných strážců zákona," komentoval záznamy státní zástupce Alois Dlouhý.

Deset bývalých policistů z Vratimova a jednoho strážníka z Šenova viní z toho, že při silničních kontrolách zneužívali svých pravomocí a žádali od řidičů úplatky. Obžaloval je ze zneužívání pravomoci veřejného činitele a některé také z přijímání úplatků. Těm hrozí až pět let vězení.

Případ nyní řeší Okresní soud ve Frýdku-Místku. Soudce Karel Šigut dnes v soudní síni přehrával záznamy odposlechů z aut, které inspekce pořídila mezi srpnem a zářím 2007 ve Vratimově a okolí. Jde především o rozhovory mezi policisty. Redakce vyškrtala velké množství vulgárních slov.

Sny policistů z Vratimova


Policista 1:
Chtěl bych zažít, kdyby ti někdo nabídl pořádnou částku, prostě, kdyby to byl nějaký bachař, pak by ti třeba vydělal sto litrů, víš, nebo něco takového….
Policista 2: padesát
Policista 1: nebo padesát… ty vole
Policista 2: to je pětadvacet každému...
Policista 1: to bysme udělali světový rekord, by se mi rozklepaly kolena
Policista 2: no…
Policista 1: ...kdyby tam začal šustit, vole…. Taková trošku větší výplata i s přesčasama

 

Vždycky se nedaří


Policista 1: To je v pi.. Netušil jsem, že to bude taková mizérie, ku…, totální. Totální propadák dneska
Policista 2: No to jo, vole
Policista 1: Na nedělní denní nechytnout nic…
Policista 2: To už se mi dlouho nestalo, vole

 

Všechny prachy ke mně


(Policisté zastaví skupinu Romů, kteří vezou v autě šrot do sběrny)
Policista 1: Ku.., co je, kde máš praporek, vole
Policista 2: Ty pi.., co to je?
Policista 1: Hoši, tak to ne… deset lidí v autě, to odevzdáte všechny prachy ke mně
Policista 2: Blinkry mu nejdou vidět, nic… praporek nemá… takovému cypovi jsem se už naboural… tu kolejnicu ukradli, vole…
Policista 1 (k řidiči): pane řidič, tak se vozí lidi v autě? Proč nemají pásy všichni? Kde máte praporek?
Policista 2: Tak co, budeme počítat? Takže zeberem body….To jedete odevzdat?
o chvíli později:
Policista 1: Tak co, kolik dal? Šest set? To jsou kšefty, co?
Policista 2: Stovku každý…bych se na to moh vy…, vole…

 

Dobré účty dělají dobré kolegy


Policista 1: Vybrali jsme deset tisíc dvě stě
Policista 2: Deset tisíc dvě stě, že… děleno třema je tři tisíce čtyrysta, jo
Policista 1: Hmmm
Policista 2: Kolik jsi vybral ty?
Policista 1: Kolem šesti…Měl jsem hned pětkového prvního…

 

Šťastné dny


Policista 1: Já mám odložených sedmnáct litrů, jak jsme byli spolu…Jsem si odložil, kdyby se nedařilo…Divej se, k tym sedmnácti když připočítám ještě…pět, sedm, deset… to máš dvacet sedm… dvacet devět..
Policista 2: Ty pi…
Policista 1: Třicet hadrů a pojedu do Čech, chápeš?
Policista 2: Vy jste tam ty šichty… spolu….
Policista 1: Jo,  s Drahošem se to povedlo (ze záznamu je slyšet přepočítávání… devět, deset, jedenáct… dvanáct, třináct…čtrnáct…Máš dvojku u sebe?

 

Dá se všechno domluvit, mezi náma


Policista 1 (k řidiči): Ježišmarjá, z vás to táhne... Takže, řidič z povolání? Máte manželku? Jsou dvě možnosti…. Když půjdem na odběr, budete tam mít nad nula celá osm… Co s váma? Kam jedete? Já vám říkám, dívejte se…. dá se všechno domluvit… mezi náma…řekněte si kolik… nám je to jedno, my to sepíšeme…. ale zase za nějaký tisíc nám to nestojí... ideální by bylo, kdybyste… Jak daleko to máte domů? Tak já si to napíšu - 737 7… je to ve vašem zájmu...

 

 

Právě se děje

před 30 minutami

Corona Cup vyhráli chomutovští plavci Kubová a Franta

Simona Kubová a Tomáš Franta vyhráli plavecký mítink Corona Cup. V neobvyklém formátu si v pražském bazénu v Podolí vyzkoušeli všechny plavecké způsoby a měli nejvyšší součet bodů z devíti disciplín. Nejlepší česká plavkyně loňského roku Kubová zvítězila o 143 bodů před Kristýnou Horskou, chomutovský oddílový kolega vítězky Franta za sebou nechal druhého Filipa Chrápavého o 182 bodů.

Favoritka Kubová v sobotu jednoznačně opanovala obě znakařské tratě, další prvenství přidala na kraulové padesátce. Horská dnes sice vyhrála dva závody a rychlejší než Kubová byla i na 50 metrů motýlek, ale více než dvousetbodovou ztrátu stáhnout nedokázala.

Znakař Franta vedl po šesti disciplínách prvního dne před brněnským prsařem Chrápavým o 88 bodů, dnes si rozhodující náskok zajistil na motýlkářské padesátce. Chrápavý nakonec uhájil druhé místo o pouhých devět bodů před juniorským mistrem světa Janem Čejkou.

Aktualizováno před 1 hodinou

Policisté zadrželi muže, který měl v Kutné Hoře pobodat svou partnerku a matku. Jedna žena útok nepřežila

Kriminalisté dopadli osmadvacetiletého muže, který podle nich v sobotu večer v Kutné Hoře pobodal svou třiatřicetiletou partnerku a její matku. Partnerka skončila v nemocnici, třiašedesátiletá matka útok nepřežila. Podezřelý po činu utekl, policisté po něm pátrali. V neděli dopoledne ho zadrželi nedaleko Kutné Hory, řekla policejní mluvčí Markéta Johnová.

"Muž byl vypátrán před 11:00 policisty nedaleko Kutné Hory. Byl zadržen a převezen na služebnu k provedení všech úkonů," uvedla Johnová. Podezřelému podle ní hrozí až 20 let nebo až výjimečný trest.

Zdroj: ČTK
Další zprávy