Tajné odposlechy soudce: za 200 tisíc to nejde k soudu

Karel Hrubeš
8. 11. 2013 7:40
Korupční kauza soudce Ondřeje Havlína přinesla další obvinění i nové jméno.
Bývalý soudce obvodního soudu pro Prahu 2 JUDr. Ondřej Havlín (na snímku z dubna 2012).
Bývalý soudce obvodního soudu pro Prahu 2 JUDr. Ondřej Havlín (na snímku z dubna 2012). | Foto: ČTK

Praha - Korupční kauza soudce Ondřeje Havlína přinesla další obvinění.

Deník Insider ve svém aktuálním vydání píše, že žalobci koncem srpna rozšířili trestní stíhání v případě dvou aktérů - Ondřeje Havlína a koncipienta Borise Štefla.

Nové obvinění se týká trestu pro viníka dopravní nehody způsobené pod vlivem alkoholu, na kterou policie narazila až v průběhu vyšetřování. Úřady mají opět v rukou tajně pořízené odposlechy a v nich se také objevuje nové jméno, které zatím v případu nezaznělo.

Jde o státního zástupce v Praze 2 Pavla Suchánka, jehož Havlín a Štefl v nahraných rozhovorech zmiňují a který zmíněný případ dopravní nehody dozoroval.

V textu obvinění, se kterým se Insider seznámil, není zachycen žádný rozhovor obviněných se jmenovaným žalobcem.

Je zde zaznamenán dialog mezi Havlínem a Šteflem. Havlín Šteflovi říká, že zařídil tu nehodu s alkoholem tak, že ji dostal Suchánek, který si ji vzal, a že se to vyplatilo, neboť mu slíbil, že dostane "pade".

V další části odposlechů zaznamenaných v dokumentu pak Havlín říká, že bude třeba celkem 200 tisíc. Pachatel "to má čistý a nejde to vůbec k soudu", zaznamenala jeho slova policie...

Přečtěte si podrobnosti v placeném deníku Insider: Co dalšího zaznamenala policie a jak se zjištěním naložilo státní zastupitelství?

 

Právě se děje

Další zprávy