Tady nikdo není, zakřičela prodavačka na ozbrojené lupiče. Ti poslušně odešli s nepořízenou

Domácí Domácí
16. 3. 2017 14:06
V polovině února se dva ozbrojení muži pokusili přepadnout večerku v centru Prahy. Na jejich výzvu, že chtějí peníze, reagovala prodavačka ze skladu slovy "nikdo tu není". Zaskočení lupiči s nepořízenou odešli z obchodu.
Tady nikdo není. Ozbrojené lupiče překvapil obchod bez personálu, odešli s prázdnou | Video: Policie ČR

Praha - Dva mladíci v kuklách, ozbrojeni kuchyňským nožem a pistolí, chtěli přepadnout večerku v ulici Malá Štupartská. Hned při příchodu je ale zaskočilo to, že prodejna byla zcela prázdná a ani za pokladnou nikdo nebyl. "Nicméně i tak mladíci na celé kolo křičeli "prachy, prachy, prachy!", popsal policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Na to reagovala zaskočená prodavačka, která byla vzadu ve skladu. "Tady nikdo není, tady nikdo není…," opakovala lupičům žena. Muži se ji snažili přimět, aby jim vydala hotovost, ale prodavačka je neposlechla. Po chvíli z prodejny, která funguje i jako směnárna, bez lupu odešli.

"Byť hledaní loupeží nezískali žádné finance, i tak jsou podezřelí z trestného činu loupeže, za který jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let," řekl Hulan. Incident, který se stal v polovině února, měli muži důkladně promyšlený. V batohu a cestovní tašce si totiž přinesli k obchodu oblečení, do kterého se těsně před loupeží převlékli. "To vše zřejmě proto, aby zahladili stopy," dodal policejní mluvčí.

Mladíky se zatím nepodařilo vypátrat, policie proto prosí veřejnost o pomoc. Pokud lupiče poznáváte, znáte jejich totožnost, místo jejich pobytu či pohybu, předejte tyto informace kriminalistům prostřednictvím linky tísňového volání 158.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Produkce medu loni klesla o 40 procent, vyrobilo se ho nejméně od roku 1993

Produkce medu loni klesla o 40 procent na 4997 tun, uvedl Český statistický úřad (ČSÚ). To je nejméně od vzniku Česka v roce 1993. Podle Českého svazu včelařů může jít o nejhorší rok za půl století.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Soud v Senegalu obvinil opozičního politika ze znásilnění. Zemi zaplavily protesty

Senegalský soud v pondělí obvinil opozičního politika Ousmana Sonka ze znásilnění a na kauci ho propustil. Oznámila to agentura Reuters, podle níž by mohlo Sonkovo propuštění pomoci uvolnit napětí, které v zemi panuje od minulého týdne.

Sonkovi příznivci považují obvinění za vyřizování politických účtů. Několik dní proti Sonkově uvěznění protestovali a v pondělí měl začít další třídenní protest. Senegal byl dosud považován za stabilní zemi v jinak neklidné oblasti. Současné nepokoje jsou největší za mnoho let.

Sonko vznesená obvinění odmítl a řekl, že jsou motivovaná politicky. Jeho případ obrací pozornost na prezidenta Mackyho Salla. Podle opozice se bezdůvodně zaměřuje na politické soupeře. Panuje podezření, že bude chtít své působení ve funkci prodloužit nad ústavně povolený dvojí mandát.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Basketbalistky čeká na ME Francie, Rusko a Chorvatsko

České basketbalistky se na červnovém mistrovství Evropy utkají v základní skupině D ve Štrasburku s domácí Francií, Ruskem a Chorvatskem. Rozhodl o tom dnešní los ve Valencii, kde turnaj vyvrcholí. V případě úspěchu se tam svěřenkyně trenéra Štefana Svitka budou stěhovat na semifinále či zápasy o konečné umístění.

před 1 hodinou

Praha poskytne šest bytů Bělorusům pronásledovaným režimem

Pražský magistrát poskytne šest bytů běloruským občanům, kteří se stali obětí represí režimu prezidenta Alexandra Lukašenka. Čtyři byty jsou určeny pro rodiny a dva byty pro jednotlivce. Nájemné bude 180 korun za metr čtvereční měsíčně. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili pražští radní. Praha v minulosti podpořila opozici v Bělorusku například vyvěšením vlajky na magistrátu a nasvícením Petřínské rozhledny. O byty město požádal odbor azylové a migrační politiky ministerstva vnitra.

"Stojím za svobodným Běloruskem a demokratickými hodnotami a odsuzuji násilí proti tamním obyvatelům. Teď se navíc ze symbolické roviny posouváme ke konkrétním krokům," uvedl primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

Ve většině případů se podle dokumentu jedná o rodiny v mladším produktivním věku. Stát běloruským občanům nabídne podporu sociálních pracovníků, tlumočníka nebo pomůže se zaplacením prvních nájmů a základním vybavením bytů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy