Tachecí se vrací. Jako ostrá tazatelka televize Z1

Hana Pražáková
22. 5. 2008 13:41
Stanice pustila do éteru reklamní spot

Praha - Soukromá zpravodajská televizní stanice Z1, která plánuje start na počátek června, začala vysílat spoty, na něž láká diváky. Jako první je mohou vidět příjemci zkušebního digitálního vysílání v Praze a Brně a jejich okolí a majitelé satelitu.

Komerční stanice, která tvrdí, že vzorem pro ni jsou americké CNN a Fox News či slovenská TA3, přináší první ochutnávku toho, jak bude vypadat její vizuální styl.

Znělky Z1 jsou složeny z reálných záběrů doplněných animacemi.

„Věříme, že jsme připravili znělky, které osloví - dynamické, moderní, odpovídající charakteru komerční zpravodajsko-publicistické televize," říká její generální ředitel Martin Mrnka.

Denně pět diskusních pořadů

Stanice, která cílí na úzkou skupinu nejvzdělanějších obyvatel, slibuje kromě kontinuálního zpravodajství také dokumenty, magazíny, diskusní pořady a talk show.

Barbora Tachecí, ředitelka ČRo1 - Radiožurnálu
Barbora Tachecí, ředitelka ČRo1 - Radiožurnálu | Foto: Ondřej Besperát

„Denně budeme živě vysílat pět diskusních pořadů," řekla konzultantka programu Simona Matásková, která stála třeba u zrodu úspěšné talkshow Jana Krause Uvolněte, se prosím.

V roli moderátorky jednoho z nich se objeví i bývalá ředitelka Radiožurnálu Barbora Tachecí, která bude jedinou tváří ostrého diskusního pořadu. Ten se bude věnovat aktuálním tématům a Z1 ho bude vysílat od pondělí do čtvrtka. V pátečním sestřihu pak nabídne to nejzajímavějších z předešlých dnů.

„Tachecí je profesionálka a umí přemýšlet v souvislostech. Tenhle pořad je pro ni jak dělaný, stojí a padá s ní," řekla k angažování Tachecí Matásková.

S Tachecí se tak na novém pracovišti znovu setká řada redaktorů Českého rozhlasu, kteří v době, kdy byla ředitelkou Radiožurnálu, rozhlas opustili.

V jiném diskusním pořadu nazvaném 18 minut se pak střídavě budou objevovat Halina Pawlovská, Milan Knížák, Eugen Korda a Petra Procházková. 

Dokumenty jako alternativa k zábavě

Každý den v týdnu plánuje televize vyhradit konkrétnímu typu dokumentu. Většina z nich by měla pocházet z dílny evropských tvůrců. „Dokumenty chceme divákům nabídnout jako alternativu k filmům a zábavě ostatních televizí," říká Martin Mrnka.

Premiérovým dokumentem Z1 bude snímek „Earth from Above", který připomene výstavu velkoplošných fotografií Země krásná neznámá. Autor fotografií Mann Arthus-Bertrand tentokrát odložil fotoaparát a nad problémy naší planety se zamýšlí v dokumentárním filmu.

První zpravodajskou relaci plánuje televize představit začátkem června. „Děláme vše pro to, abychom začali vysílat prvního června ve večerních hodinách," uvedl Mrnka.

Novou televizi si budou moci prostřednictvím pozemního digitálního signálu a set top boxů naladit diváci v Praze a středních Čechách, na Brněnsku, Ostravsku a Plzeňsku. Signál digitální Z1 bude od začátku vysílání šířen také satelitně, po kabelu, formou IPTV a na internetu.

 

Právě se děje

Další zprávy