Obrazem: Místo v nemocnici v lese. Na tábor v Malejovicích jezdí děti s těžkými chorobami

Obrazem: Místo v nemocnici v lese. Na tábor v Malejovicích jezdí děti s těžkými chorobami
Malejovice jsou malá vesnice na půli cesty z Benešova do Kutné Hory.
Stará škola na kopečku u kostela znova slouží dětem, a to i o prázdninách.
Markéta a Jiří Královcovi tu mají základnu Nadačního fondu Klíček. Od dob studií koncem osmdesátých let, kdy začali chodit za dětmi a jejich rodiči na onkologii do nemocnice v Motole, se snaží zlepšit život rodin, které se dostanou do kontaktu s vážnou chorobou.
Na louce za školou stojí jako každý rok stany.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
30. 8. 2016 18:48
Na tábor jezdí děti s genetickými poruchami, onkologickými nemocemi či třeba spinální muskulární atrofií. Pomáhají zde dobrovolníci, kteří jsou často poučení vlastním příběhem spojeným s těžkou nemocí.

Facebook autora

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

"Naše země není otevřená". Američané začali vyhošťovat tábořící migranty z Haiti

Americké úřady začaly s vyhošťováním tisíců lidí původem z Haiti, kteří se tento týden utábořili na hranici mezi Mexikem a Texasem. Úřady dnes vypravily první tři lety na Haiti, řekl agentuře AP nejmenovaný zdroj. Bezpečnostní složky také zablokovaly vstup do Texasu z mexické strany. 

Tento týden dorazilo do okolí texaského města Del Rio z Mexika zhruba 14 tisíc lidí. Utábořili se u mostu, který spojuje mexický a texaský břeh řeky Rio Grande, tvořící hranici mezi Mexikem a USA. Většina migrantů je z Haiti, ale i zemí Střední Ameriky.

V sobotu americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti oznámilo, že navýší přepravní kapacity pro vyhoštění lidí, kteří nezákonně překročili hranici. Ministerstvo uvedlo, že "naše hranice není otevřená, a lidé by se neměli vydávat na nebezpečnou cestu". Migranti by měli být navráceni do země původu, aniž by dostali možnost si podat žádost o azyl.

Další zprávy