Obrazem: Místo v nemocnici v lese. Na tábor v Malejovicích jezdí děti s těžkými chorobami

Obrazem: Místo v nemocnici v lese. Na tábor v Malejovicích jezdí děti s těžkými chorobami
Malejovice jsou malá vesnice na půli cesty z Benešova do Kutné Hory.
Stará škola na kopečku u kostela znova slouží dětem, a to i o prázdninách.
Markéta a Jiří Královcovi tu mají základnu Nadačního fondu Klíček. Od dob studií koncem osmdesátých let, kdy začali chodit za dětmi a jejich rodiči na onkologii do nemocnice v Motole, se snaží zlepšit život rodin, které se dostanou do kontaktu s vážnou chorobou.
Na louce za školou stojí jako každý rok stany.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
30. 8. 2016 18:48
Na tábor jezdí děti s genetickými poruchami, onkologickými nemocemi či třeba spinální muskulární atrofií. Pomáhají zde dobrovolníci, kteří jsou často poučení vlastním příběhem spojeným s těžkou nemocí.

Facebook autora

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy