Obrazem: Místo v nemocnici v lese. Na tábor v Malejovicích jezdí děti s těžkými chorobami

Obrazem: Místo v nemocnici v lese. Na tábor v Malejovicích jezdí děti s těžkými chorobami
Malejovice jsou malá vesnice na půli cesty z Benešova do Kutné Hory.
Stará škola na kopečku u kostela znova slouží dětem, a to i o prázdninách.
Markéta a Jiří Královcovi tu mají základnu Nadačního fondu Klíček. Od dob studií koncem osmdesátých let, kdy začali chodit za dětmi a jejich rodiči na onkologii do nemocnice v Motole, se snaží zlepšit život rodin, které se dostanou do kontaktu s vážnou chorobou.
Na louce za školou stojí jako každý rok stany.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
30. 8. 2016 18:48
Na tábor jezdí děti s genetickými poruchami, onkologickými nemocemi či třeba spinální muskulární atrofií. Pomáhají zde dobrovolníci, kteří jsou často poučení vlastním příběhem spojeným s těžkou nemocí.

Facebook autora

 

Právě se děje

před 30 minutami

Anderson, Ozon, McQueen. Festival v Cannes zveřejnil výběr filmů pro letošní ročník

Nové filmy amerického režiséra Wese Andersona, francouzského Françoise Ozona či britského Steva McQueena jsou součástí oficiálního výběru 56 snímků pro letošní ročník mezinárodního filmového festivalu v Cannes. Filmový svátek se letos v květnu nekonal kvůli koronavirové pandemii, pro snímky je ale zařazení na jeho program prestižním oceněním, uvedla agentura AFP. Žádný český film se do výběru neprobojoval.

Na seznamu oficiálního výběru se nachází Andersonův film The French Dispatch (Francouzská spojka), Ozonův Eté 85 (Léto 85), britský filmař Steve McQueen má ve výběru snímky hned dva - Lovers Rock (Skála milenců) a Mangrove (Mangrovník).

Žádný český film v letošním oficiálním výběru festivalu nefiguruje. Ze zemí střední a východní Evropy zde mají své zástupce pouze Litva (film Soumrak režiséra Šarunase Bartase) a Bulharsko (snímek Únor od režiséra Kamena Kaleva).

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policista, který zabil George Floyda, bude obviněn z vraždy druhého stupně

Generální prokurátor Minnesoty Keith Ellison zvýší obvinění bělošského policisty Dereka Chauvina z vraždy neozbrojeného černocha George Floyda z třetího na druhý stupeň, za což mu hrozí delší vězení. Vznesena budou obvinění také proti třem dalším policistům, kteří byli na místě a kteří po incidentu dostali výpověď. Informoval o tom dnes americký list Star Tribune.

Šestačtyřicetiletý Floyd zemřel poté, co mu Chauvin skoro devět minut 25. května při zatýkání klečel na krku. Nahrávka incidentu obletěla celý svět a v USA spustila vlnu protestů proti rasově motivované policejní brutalitě, které v místech provázelo rabování a vandalismus.

Čtyřiačtyřicetiletý Chauvin dostal minulý týden výpověď a byl obviněn z vraždy třetího stupně a zabití druhého stupně. Nyní ho prokurátor podle tisku chce obvinit z vraždy druhého stupně, za kterou by mohl dostat až 40 let za mřížemi, což je o 15 víc než maximální trest za vraždu třetího stupně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy