Obrazem: Místo v nemocnici v lese. Na tábor v Malejovicích jezdí děti s těžkými chorobami

Obrazem: Místo v nemocnici v lese. Na tábor v Malejovicích jezdí děti s těžkými chorobami
Malejovice jsou malá vesnice na půli cesty z Benešova do Kutné Hory.
Stará škola na kopečku u kostela znova slouží dětem, a to i o prázdninách.
Markéta a Jiří Královcovi tu mají základnu Nadačního fondu Klíček. Od dob studií koncem osmdesátých let, kdy začali chodit za dětmi a jejich rodiči na onkologii do nemocnice v Motole, se snaží zlepšit život rodin, které se dostanou do kontaktu s vážnou chorobou.
Na louce za školou stojí jako každý rok stany.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
30. 8. 2016 18:48
Na tábor jezdí děti s genetickými poruchami, onkologickými nemocemi či třeba spinální muskulární atrofií. Pomáhají zde dobrovolníci, kteří jsou často poučení vlastním příběhem spojeným s těžkou nemocí.

Facebook autora

 

Právě se děje

před 17 minutami

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy