Syn podnikatele Kočky zabit po křtu Paroubkovy knihy

Domácí Domácí, Red Dom
10. 10. 2008 10:10
Nikdo z ČSSD už prý na místě nebyl
Foto: mediafax

Praha - V centru metropole v restauraci Monarch byl před půlnocí zavražděn Václav Kočka mladší, syn provozovatele Matějské pouti. Stalo se tak jen několik hodin poté, co zde křtil svou knihu Jiří Paroubek.

Střelcem je podle nepotvrzených informací z místa podnikatel Bohumír Ďuričko.

Celý příběh se vyvíjel zhruba takto: Party skončila po desáté hodině večerní. Poté přišla zpráva, že Ďuričko po krátké hádce na čtyřicetiletého Kočku mladšího třikrát vystřelil.

"Akce ČSSD už byla v té době uzavřena a pro pořádek byl uzavřen i účet," řekl dnes na mimořádné tiskové konferenci předseda socialistů Jiří Paroubek.

Tělo zavražděného bylo odvezeno kolem třetí hodiny ráno. Při odjezdu pohřebního vozu se zhroutila manželka zavražděného. Jiří Paroubek na tiskové konferenci uvedl, že byla ve vysokém stupni těhotenství. Dvacet minut před čtvrtou hodinou pak policie podle České televize ukončila vyšetřování na místě.

Policie už informace potvrdila, odmítla však sdělit konkrétnější informace včetně jména střelce. "Mezi dvěma hosty došlo k hádce. Na místě zůstal čtyřicetiletý muž, který podlehl střelným zraněním. Střelcem, kterého policisté na místě zadrželi, byl pětapadesátiletý muž," uvedl mluvčí pražské policie Ladislav Bernášek.

Policie střelbu kvalifikuje jako vraždu, případ míří na městské státní zastupitelství, které rozhodne o vazbě.

Bohumír Ďuričko na oslavě
Bohumír Ďuričko na oslavě | Foto: mediafax

Paroubek řekl, že celý incident je pro něj osobní tragédie, protože se jedná o jeho přátele. Na mimořádné tiskové konfereci ale odmítl znovu bližší vztahy s Ďuričkem a řekl, že křest knihy byl otevřenou akcí. 

"Nedá se říct, že to byl můj osobní přítel," komentoval vztah s Ďuričkem Paroubek.

Důvod vystoupení je jasný. Podle prvních komentářů může zastřelení "znovu vrhnout stín na Paroubkovy kontakty" a může být využito i ve vrcholící předvolební kampani do krajských zastupitelstev.

"Já sem matka toho mýho syna, co mi ho voddělali, ňáký šmejdi zkurvený. Můj syn byl velmi slušnej člověk a v životě nikomu neublížil. Byla to vražda před lidma, který tam byli, i před mým manželem. Ten se zhroutil a já taky," řekla Kočkova matka Rádiu Impuls.

"... Jestli v tom je nějakej politickej záměr a někdo ho z tý ODS naved, nebo někdo jinej, já nevím. Já tam nebyla. Můj syn s tím pánem nikdy neobchodoval a nekšeftoval. Von ho tam voddělal za to, že byl drzej na mýho manžela a kluk mu řek, ať toho nechá."

Kubiceho zpráva

Jména otce zavražděného Václava Kočky a údajného střelce Bohumíra Ďurička se v médiích objevila před dvěma lety v souvislosti s takzvanou Kubiceho zprávou, v níž šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Jan Kubice psal o prorůstání mafie do politiky.

Podle Kubiceho zprávy byl Václav Kočka podezřelý z vraždy kontroverzního podnikatele Františka Mrázka. Podle některých informací působil Kočka jako poradce tehdejšího premiéra Paroubka. Ten to ale popřel.

O Bohumíru Ďuričkovi, který měl být spolupracovníkem StB, se v Kubiceho zprávě psalo jako o známém premiéra Paroubka.

"Je to tragédie, když jsem ráno zapnul počítat, myslel jsem, že jde o apríl. To muselo překvapit každého," řekl Aktuálně.cz Ďuričkův bývalý obchodní partner fotbalový boss Jaroslav Starka.

Dále čtěte:

 

Právě se děje

Další zprávy