Opilý syn napadl matku sekerou. Zraněné ženě se podařilo utéct k sousedům

ČTK ČTK
17. 6. 2019 10:26
Sekerou zaútočil podle kriminalistů na svou matku třiačtyřicetiletý muž ze Šumperska. Ženě se podařilo před násilníkem utéct k sousedům, i tak byla při incidentu zraněna. Policisté muže zadrželi a obvinili z pokusu vraždy. Hrozí mu až osmnáctileté vězení. Soud vyhověl návrhu žalobce a umístil ho do vazby, informoval mluvčí policie Libor Hejtman.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Napadení se podle policie odehrálo ve čtvrtek vpodvečer. "Policisté na místo během pár minut dorazili a od napadené pětašedesátileté ženy zjistili, že na ni doma sekerou zaútočil její třiačtyřicetiletý syn. Zraněné ženě se podařilo útoku ubránit a z domu utekla k sousedům. Policisté na místě okamžitě podnapilého muže zadrželi," uvedl policejní mluvčí. Žena byla převezena do nemocnici v Šumperku.

Motivem útoku byly podle Hejtmana pravděpodobně dlouhodobé rodinné konflikty mezi matkou a synem. Obviněný muž nebyl v minulosti stíhán pro trestnou činnost.

V Olomouckém kraji jde o druhý případ vraždy či pokusu o ni v letošním roce. Naposledy vyšetřovali kriminalisté vraždu letos v květnu, kdy byl v budově farního úřadu v Chudobíně na Olomoucku nalezen šestadvacetiletý muž. Z jeho vraždy byl obviněn dvaadvacetiletý muž, policisté ho dopadli záhy po činu. Loni se těchto nejzávažnějších případů trestné činnosti v kraji stalo 11, o tři více než předloni. Všechny byly objasněny.

 

Právě se děje

Další zprávy