reklama
 
 

Syn Kočky z Matějské bude dál vydělávat u Gandaloviče

24. 3. 2009 11:15
Kočkova firma hlídá ministerský dům na Václaváku, ministr nezjistil, že by na tom bylo něco špatného

Praha - Ministerstvo zemědělství Petra Gandaloviče bude dál využívat služby firmy Jana Kočky, syna někdejšího provozovatele Matějské pouti a bratra muže, který byl zastřelen na křtu knihy šéfa opoziční sociální demokracie.

Kočkova společnost Prostor od počátku roku střeží dům ministerstva zemědělství v těsném sousedství Václavského náměstí před černými nájemníky.

Bratry Kočkovy spojovaly tajné služby s organizovaným zločinem. Gandalovičův úřad nyní prozkoumal smlouvy, které s Kočkovou společností uzavřel a podle vyjádření pro Aktuálně.cz nenašel žádný důvod je zrušit.

"Smlouva s firmou Prostor byla prověřena a je v pořádku, v souladu se zákonem. To znamená, že je platná a že s firmou Prostor nadále spolupracujeme," řekl Aktuálně.cz mluvčí ministerstva zemědělství Petr Vorlíček.

Ministerstvo uzavřelo s Kočkou smlouvu na rok, za služby jeho firmy zaplatí více než pět milionů korun.

Úředník přišel o místo

Smlouvu nechal prověřit sám ministr Petr Gandalovič poté, co spolupráci jeho úřadu s Kočkovou společností upozornilo Aktuálně.cz.

"Na můj pokyn se ty smlouvy prověřují," řekl Aktuálně.cz Gandalovič v únoru. Bezprostředně po zveřejnění kauzy ministr odvolal z funkce ředitele odboru vnitřní správy Tomáše Volka, který s Kočkovou firmou smlouvu uzavřel.

Oficiálně ovšem ministerstvo zemědělství důvod Volkova sesazení nesdělilo. "Ministr má právo odvolat ředitele odboru bez udání důvodu," řekl Aktuálně.cz Gandalovičův mluvčí Petr Vorlíček.

Kočka pracuje i pro vnitro

Redakce Aktuálně.cz zároveň zjistila, že Janu Kočkovi se podařilo dostat se ke státní zakázce i u ministerstva vnitra Ivana Langera.

Kočka totiž za 1,55 milionu korun koupil poloviční podíl ve společnosti MEXX Reality, která vnitru prodává nepotřebné nemovitosti. Langer nevidí spojení s Kočkou jako problém.

"Díky transparentním pravidlům ho máme naprosto pod kontrolou a tady absolutně nehrozí, že by se dopouštěl nějaké nezákonné činnosti," řekl Aktuálně.cz Langer, místopředseda ODS, jejíž předseda Mirek Topolánek několikrát na spojení Kočkovy rodiny s mafií upozornil.

Kočku zmiňuje i Kubiceho zpráva

Před parlamentními volbami v roce 2006 Topolánek kritizoval šéfa ČSSD Jiřího Paroubka za to, že se Kočkovou rodinou přátelí. Především proto, že figurovali v téže společnosti s Andrejem Korpljakovem, jehož tajné služby označily za jednoho z největších mafiánů, který kdy působil v Česku.

"Já musím říct, že vaše kontakty s hlavami pražského podsvětí mi připadají dostatečně vážné... Pan Korpljakov třeba," řekl Topolánek před třemi lety na Paroubkovu adresu.

O rodině Kočkových se zmiňuje i Kubiceho zpráva o prorůstání organizovaného zločinu a politiky. A Topolánek to neopomněl připomenout poté, co podnikatel Bohumír Ďuričko zastřelil vloni na podzim Václava Kočku mladšího po křtu Paroubkovy knihy.

autor: Pavel Baroch | 24. 3. 2009 11:15

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama