Svoboda rezignoval. Do sněmu povede lidovce Šojdrová

Domácí Domácí
6. 6. 2010 14:15
Původně chtěl Cyril Svoboda vést stranu až do sněmu
Foto: Jan Langer

Praha - Cyril Svoboda opustil k dnešnímu dni vedení KDU-ČSL. Do sněmu jej nahradí první místopředsedkyně strany Michaela Šojdrová.

Aktuálně.cz to potvrdil sám končící předseda.

Původně Svoboda oznámil rezignace po vyhlášení výsledků voleb, později však upřesnil, že se tak stane až k termínu konání sjezdu. Právě o něm dnes lidovci jednají.

"Dohodli jsme se, že bude ještě před volbami," informoval Svoboda. Senátní a komunální volby proběhnou letos na podzim.

Lidovci se poprvé za svou existenci nedostali do sněmovny. Získali jen 4,39 procent hlasů.

 

Právě se děje

před 8 minutami

FBI nevedla vůči Trumpovi politicky motivované vyšetřování, uvedl inspektor

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) nevedl proti volební kampani nynějšího republikánského prezidenta Donalda Trumpa politicky motivované vyšetřování, ačkoli se několika chyb dopustil. K tomuto závěru dospěl v pondělí ve zveřejněné zprávě generální inspektor ministerstva spravedlnosti USA Michael Horowitz. Inspektor prověřoval pochybnosti o počátcích vyšetřování ruského vlivu na americké prezidentské volby a také to, zda FBI v případu dodržoval zákony.

 

před 35 minutami

Aktivisté z Greenpeace promítli na budovu vlády vzkaz pro Babiše

Aktivisté ve vzkazu požadovali, aby Česko přijalo plán na uhlíkovou neutralitu v Evropské unii do roku 2050. Česko plán na razantní snížení emisí odmítá, premiér Andrej Babiš (ANO) před několika dny zopakoval, že ani na nadcházejícím jednání evropských státníků ho nepodpoří.

Z Dvořákova nábřeží promítali na budovu české vlády aktivisté heslo "Chraňte klima, aby tady mohly žít i naše děti! Greenpeace." Projekci prokládali obrazy plamenů. Heslo vycházející z předvolebního hesla hnutí ANO vybrala organizace záměrně.

"To je celý smysl té uhlíkové neutrality a všech klimatických opatření. Abychom planetu a životní podmínky v aspoň stávající podobě, ideálně i lepší zanechali i pro naše děti a budoucí generace," vysvětlil aktivista Jan Freidinger.

Další zprávy