Bagr, buldozer, jeřáb, vše je pohyblivé a funkční. Nadšenec postavil z lega desítky modelů

Bagr, buldozer, jeřáb, vše je pohyblivé a funkční. Nadšenec postavil z lega desítky modelů
Někteří z nás se obklopují nejnovější technikou, jiní randí s modelkami. Petr Šimr v mládí propadl stavebnici Lego a nadšení pro malé barevné kostičky ho neopustilo ani v dospělosti.
Postupně sestavil desítky modelů, které od 11. dubna vystavuje Technické muzeum v Brně.
Na výstavě Svět kostiček návštěvnici uvidí miniaturní svět techniky.
Traktory, jeřáby, motorky, helikoptéry, letadla, vlaky - vše pohyblivé a funkční. Vše z malých plastových kostiček. Dnes už jen málokdo ví, že firma Lego původně vyráběla dřevěné hračky pro děti.
Foto: David Kohout
David Kohout
15. 4. 2017 12:45
Traktory, motorky, letadla a vlaky – funkční, pohyblivé a vše z lega. Technické muzeum v Brně na výstavě Svět kostiček ukazuje, jak může vypadat svět, který je postavený z této populární stavebnice. Všechny modely přitom pochází z dílny Petra Šimra, který je nadšencem do kostiček. "Pro někoho je to jen drahá stavebnice na hraní, pro mě je to životní styl. Lego je můj splněný sen z dětských let, který neustále rozšiřuji a pomocí putovních výstav mohu nabídnout všem generacím ke zhlédnutí," popisuje autor výstavy. Dánská stavebnice má nekonečně mnoho řešení, a je tak dobrá pro rozvíjení dětské fantazie. A nejen té dětské. Složité technické modely dokazují, že si vyhrají i dospělí.
 

Právě se děje

před 44 minutami

Kvalifikací v Ruce prošla trojice českých skokanů. Sakala spadl

Trojnásobné zastoupení budou mít čeští skokani na lyžích v druhém závodu sezony Světového poháru ve finské Ruce. Po neúspěšné kvalifikaci minulý týden ve Wisle si dnes na severu Evropy postup do závodu zajistili Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek a Vojtěch Štursa.

Kožíšek obsadil výkonem 112,5 metru 20. místo, Polášek doletěl o půl metru dál, bodově mu to ale stačilo na umístění o sedm příček níž. Štursa proklouzl do postupové padesátky s výkonem 96,5 m jako poslední. Neuspěl Filip Sakala, který neustál doskok a po pádu skončil šedesátý.

Kvalifikaci ovládl Polák Dawid Kubacki, jenž výkonem 135,5 metru předvedl nejdelší skok dne. Vítěz úvodního závodu SP ve Wisle Němec Markus Eisenbichler byl šestý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy