Bagr, buldozer, jeřáb, vše je pohyblivé a funkční. Nadšenec postavil z lega desítky modelů

Bagr, buldozer, jeřáb, vše je pohyblivé a funkční. Nadšenec postavil z lega desítky modelů
Někteří z nás se obklopují nejnovější technikou, jiní randí s modelkami. Petr Šimr v mládí propadl stavebnici Lego a nadšení pro malé barevné kostičky ho neopustilo ani v dospělosti.
Postupně sestavil desítky modelů, které od 11. dubna vystavuje Technické muzeum v Brně.
Na výstavě Svět kostiček návštěvnici uvidí miniaturní svět techniky.
Traktory, jeřáby, motorky, helikoptéry, letadla, vlaky - vše pohyblivé a funkční. Vše z malých plastových kostiček. Dnes už jen málokdo ví, že firma Lego původně vyráběla dřevěné hračky pro děti.
Foto: David Kohout
David Kohout
15. 4. 2017 12:45
Traktory, motorky, letadla a vlaky – funkční, pohyblivé a vše z lega. Technické muzeum v Brně na výstavě Svět kostiček ukazuje, jak může vypadat svět, který je postavený z této populární stavebnice. Všechny modely přitom pochází z dílny Petra Šimra, který je nadšencem do kostiček. "Pro někoho je to jen drahá stavebnice na hraní, pro mě je to životní styl. Lego je můj splněný sen z dětských let, který neustále rozšiřuji a pomocí putovních výstav mohu nabídnout všem generacím ke zhlédnutí," popisuje autor výstavy. Dánská stavebnice má nekonečně mnoho řešení, a je tak dobrá pro rozvíjení dětské fantazie. A nejen té dětské. Složité technické modely dokazují, že si vyhrají i dospělí.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Zemřel volejbalový mistr světa Smolka, bylo mu 81 let

Volejbalový mistr světa z roku 1966 z Prahy Josef Smolka dnes zemřel ve věku 81 let. O úmrtí legendy Dukly Liberec informoval ČTK ředitel klubu Pavel Šimoníček.

Smolka, rodák z Troubek, získal s úspěšnou generací reprezentantů také bronzovou medaili na olympijských hrách v Mexiku 1968 a byl vicemistrem Evropy z roku 1967.

Na domácí scéně se stal jako hráč trojnásobným mistrem republiky a později jako trenér dovedl Duklu k pěti titulům. Je také členem Síně slávy českého volejbalu.

Jeho stejnojmenný syn byl rovněž volejbalovým reprezentantem a v současné době působí v klubu pod Ještědem jako kouč mládeže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy