Svědek Zeman. Vypovídat bude v kauze notáře Halbicha, který chce podíl po Altnerovi

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 20. 4. 2016 17:52
Miloš Zeman vystoupí jako svědek v případu bývalého notáře Václava Halbicha. Ten chce podíl ze 337 milionů korun, které musí ČSSD zaplatit advokátu Zdeňku Altnerovi za získání Lidového domu. Halbich tvrdí, že se spolu s dalším právníkem Zdeňkem Hájkem o vyhrání sídla sociálních demokratů také zasloužil.
Prezident Miloš Zeman.
Prezident Miloš Zeman. | Foto: Ludvík Hradilek

Jince (Příbramsko) - Prezident Miloš Zeman bude svědčit v kauze bývalého notáře Václava Halbicha, který se domáhá peněz za pomoc v boji o Lidový dům. Zeman to ve středu řekl novinářům v Jincích na Příbramsku na závěr své třídenní cesty po Středočeském kraji.

Odpověděl tak na dotaz, zda už ví, kdy bude předvolán jako svědek v případu advokáta Zdeňka Altnera, kterému má ČSSD podle rozsudku uhradit téměř 338 milionů korun za právní služby ve věci Lidového domu, v němž sociální demokraté v Praze sídlí.

"Nebudu vystupovat v kauze pana Altnera, ale budu vystupovat v kauze pana Halbicha. Termín, kdy vystupuji jako svědek, je už stanoven. Mám dojem, že je to příští nebo přespříští týden," řekl ve středu prezident.

Podle databáze soudních jednání je ale další jednání v uvedené kauze nařízeno až na 24. května.

Halbich tvrdí, že ke kontraktu na právní pomoc později přistoupil, a má tedy společně s Altnerem a dalším právníkem Zdeňkem Hájkem zásluhu na tom, že ČSSD boj o své sídlo vyhrála.

Halbich zažaloval společnost Alba, které Altner v roce 2000 postoupil svou pohledávku vůči ČSSD. Na straně žalovaných figuruje i samotná sociální demokracie. Halbich předložil jako důkaz svých zásluh mimo jiné i děkovný dopis za právní služby, který mu Zeman zaslal v roce 2000. Hájek již před několika lety zemřel.

ČSSD ve středu zaplatí dvě pohledávky věřitelů advokáta Altnera ve výši 95 tisíc korun. Strana přes pravomocné rozhodnutí zatím nechce platit Altnerovi, ale nejprve uspokojovat jeho věřitele.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sanders v průzkumu dále sílí, Bidenovi přebírá černošské voliče

Americký senátor Bernie Sanders si v průzkumu upevnil vedení v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany. Svému rivalovi Joe Bidenovi navíc přebírá černošské voliče, kteří dosud bývalého viceprezidenta upřednostňovali. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos, jehož výsledky dnes zveřejnila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Producent Weinstein skončil po odsuzujícím verdiktu v nemocnici

Bývalému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi se cestou od soudu do vězení přitížilo a musel být převezen do nemocnice. Stalo se tak poté, co jej porota v pondělí uznala vinným ze sexuálního napadení a z lehčí formy znásilnění, za což mu hrozí až 29letý trest vězení. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy