Svědectví o mafiích se odkládá. Napřesrok

Sabina Slonková
17. 11. 2009 19:22
Někdejší detektiv Karel Tichý se omluvil z jednání ve sněmovně.
Elitní detektiv Karel Tichý. Focení přislíbil pouze pod slibem, že na snímcích nebude poznat.
Elitní detektiv Karel Tichý. Focení přislíbil pouze pod slibem, že na snímcích nebude poznat. | Foto: Jan Langer

Praha - Měla to být jedna z nejsledovanějších letošních schůzí bezpečnostního výboru sněmovny, nakonec se ale odkládá zřejmě až na příští rok.

Někdejší detektiv Karel Tichý, hlavní autor policejního svazku Krakatice, o propojení mafie a politiků na čtvrteční mimořádném jednání mluvit nebude. Sám se omluvil.

Tichý se domáhal slyšení déle než rok. Poslanci jej ale kvůli původně plánovaným volbám dlouho nechtěli pozvat, předvolali jej až po jejich odsunutí. Vše je ale nakonec jinak

Zdravotní důvody

"Ano, ze zdravotních důvodů se ve čtvrtek výboru nezúčastní," potvrdil Tichého advokát Zbyněk Čermák.

Podle zjištění Aktuálně.cz bývalý elitní policista poslancům napsal ještě jedno zdůvodnění: požádal je, aby slyšení proběhlo až po soudu, který vede místopředseda Ivan Langer s Mf Dnes. Langerovi se nelíbí některé formulace deníku o jeho vazbách na podnikatele spojeného se skupinou zavražděného bosse podsvětí Františka Mrázka.

Karel Tichý má u soudu vypovídat jako svědek.

Výbor by se teoreticky ještě mohl sejít do konce roku. Vzhledem k tomu, že už je polovina listopadu, to ale vypadá, že Tichý nakonec bude moci promluvit o vazbách Mrázkovy skupiny a politiků až příští rok. Spolu s ním hodlá veřejně mluvit i jeho bývalý kolega Oldřich Kopp, který ale zatím nebyl zproštěn mlčenlivosti.

 

Právě se děje

Další zprávy