reklama
 
 

Šulej z Berdychova gangu odjel po propuštění do Irska

8. 8. 2011 8:38
Pokud stane před soudem za podíl na loupeži století, chce se údajně vrátit

Praha - Maroš Šulej, bývalý příslušník slovenské policejní zásahové jednotky a jeden ze členů nechvalně proslulého Berdychova gangu, se po podmínečném propuštění vrátil do Irska, kde má přítelkyni a dvě děti.

Podle advokáta Jaroslava Ortmana v pátek 5. srpna zřejmě odletěl do Dublinu. "Myslím si, že to ví i policie, že jel zpět do Irska, on to nijak netajil a žádný zákaz vycestovat neměl," řekl deníku Právo.

Právě do Irska Šulej uprchl na přelomu let 2001 a 2002 poté, co policie začala rozkrývat zločiny skupiny kolem Davida Berdycha. V Dublinu si podle dostupných informací založil stavební firmu, v níž poté zaměstnal dalšího člena gangu, Tomáše Půtu.

Oba muže ale na základě evropského zatykače zadržela tamní policie v srpnu 2006. Irské soudy je vydaly ke stíhání do vlasti a v květnu 2008 oba skončili v českých věznicích.

Šulej nakonec dostal za pomoc k loupeži a za krádež v rámci procesu kolem Berdychova gangu šestiletý trest, Půta celkem 11 let, z toho deset za loupeže v rámci gangu a rok navíc za brutální napadení posádky pražské záchranné služby. Svůj trest si odpykává ve věznici v Horním Slavkově na Sokolovsku.

Šulej se chce vrátit a hájit se u soudu

List připomíná, že Šulejův pobyt na svobodě nemusí mít dlouhého trvání. Společně s Půtou a dalšími třemi muži je od loňského října obviněn z tzv. loupeže století, při níž bylo v září 2002 při přepadení auta bezpečnostní služby v Praze 6 uloupeno 154,2 milionu korun.

Oba podíl na činu sice striktně odmítají, nicméně soudu se s největší pravděpodobností nevyhnou. Pražská kriminálka už totiž skončila vyšetřování případu a nyní dala prostor obviněným, aby se seznámili s jejími závěry v trestním spisu. Šulej to podle Ortmana stihl udělat ještě před svým pátečním odletem, Půta se bude s vyšetřovacím spisem seznamovat v úterý.

"Tím skončí vyšetřování a počítám, že během srpna podá policie v kauze století návrh na podání obžaloby," řekl Ortman, podle kterého se chce Šulej do vlasti vrátit na začátek soudu, aby se mohl osobně hájit.

autoři: Domácí, ČTK | 8. 8. 2011 8:38

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama