Sucho nekončí, výstraha před požáry platí dál. Kromě Moravy i na severovýchodě Čech

ČTK ČTK
27. 4. 2019 11:45
Výstraha před požáry platí až do odvolání na Moravě, Vysočině a nově i na severovýchodě Čech. Ochlazení a zeslabení větru sice částečně snížilo nebezpečí vzniku a šíření požárů, ale sucho stále přetrvává. Páteční srážky ve východních Čechách byly navíc zanedbatelné. Podle meteorologů se riziko sníží až v pondělí. ČTK o tom dnes informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: HZS Středočeského kraje

V pondělí by mělo na většině území ČR pršet, na severu a severovýchodě mají být srážky četnější a trvalejší. "Proto se zde pravděpodobně riziko nebezpečí požárů sníží, přetrvávat bude nejspíš už jen na jižní Moravě. Výstrahu budeme (podle očekávaných srážkových úhrnů) v dalších dnech upřesňovat," uvedli meteorologové.

Aktuální výstraha platí od dnešních 11:00 pro kraje Pardubický, Královéhradecký, Zlínský, Olomoucký, Moravskoslezský, Jihomoravský a pro Vysočinu.

Lidé by neměli rozdělávat oheň v lesích a parcích, vypalovat trávu ani odhazovat nedopalky, používat v přírodě přenosné vařiče nebo grily na dřevěné uhlí. Meteorologové také doporučují úsporné hospodaření s vodou.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy