Studenti z Plzně se brání: Titul jsme dostali právem

ČTK ČTK, Zpravodajská směna
26. 4. 2010 16:45
Vysvětlením nesrovnalostí ve studiu se teď bude zabývat vedení univerzity
Foto: Ludvík Hradilek

Plzeň - Dva z devíti adeptů na odebrání titulů Ph.D. na plzeňské právnické fakultě už zareagovali na oznámení rektora Západočeské univerzity o tom, že je s nimi zahájeno správní řízení.

Univerzitě zaslali dopisy s vysvětlením nesrovnalostí ohledně studia na fakultě, které jim univerzitní komise vytkla.

"Dva se už ozvali a zaslali mnohastránkové materiály. Například jeden z nich, kterému jsme vytýkali, že neměl doloženu publikační činnost, nám ji zkopíroval a poslal," řekl dnes rektor Josef Průša s tím, že dopisy se teď bude vedení univerzity zabývat.

Zbylých sedm adeptů na odebrání titulů Ph.D. má na zaslání vysvětlení ještě několik dní.

Univerzitní komise původně našla nesrovnalosti u 14 absolventů doktorského studia. U pěti z nich ale podle jejího zjištění nejsou vady natolik závažné, aby jim škola tituly odebrala.

"Přesto se u nich ještě udělá prověření dizertační práce na jiné právnické fakultě," uvedl učitel fakulty František Korbel.

Fakulta do konce týdne také uzavře proces přípravy návrhů u problematických bakalářů. Těch je podle komise devět.

Do poloviny května by měla připravit návrhy i u absolventů magisterského studia. Podle informací Aktuálně.cz komise zjistila nesrovnalosti ve studiu 44 magistrů.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

FBI považuje střelbu na floridské armádní základně za teroristický čin, útočník jednal sám

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pracuje s předpokladem, že páteční střelba na armádní základně na Floridě byla teroristickým činem. Vyšetřovatelka FBI to oznámila na tiskové konferenci. Její úřad se rovněž domnívá, že saúdskoarabský vojenský student jednal sám, když v areálu v Pensacole zabil tři lidi.

Pachatel, který se na základně účastnil výcviku, začal střílet v jedné z místních učeben. Podle agentky FBI Rachel Rojasové 21letý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání použil legálně zakoupenou pistoli. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou zatím neznámé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy