Studenti z Plzně se brání: Titul jsme dostali právem

ČTK ČTK, Zpravodajská směna
26. 4. 2010 16:45
Vysvětlením nesrovnalostí ve studiu se teď bude zabývat vedení univerzity
Foto: Ludvík Hradilek

Plzeň - Dva z devíti adeptů na odebrání titulů Ph.D. na plzeňské právnické fakultě už zareagovali na oznámení rektora Západočeské univerzity o tom, že je s nimi zahájeno správní řízení.

Univerzitě zaslali dopisy s vysvětlením nesrovnalostí ohledně studia na fakultě, které jim univerzitní komise vytkla.

"Dva se už ozvali a zaslali mnohastránkové materiály. Například jeden z nich, kterému jsme vytýkali, že neměl doloženu publikační činnost, nám ji zkopíroval a poslal," řekl dnes rektor Josef Průša s tím, že dopisy se teď bude vedení univerzity zabývat.

Zbylých sedm adeptů na odebrání titulů Ph.D. má na zaslání vysvětlení ještě několik dní.

Univerzitní komise původně našla nesrovnalosti u 14 absolventů doktorského studia. U pěti z nich ale podle jejího zjištění nejsou vady natolik závažné, aby jim škola tituly odebrala.

"Přesto se u nich ještě udělá prověření dizertační práce na jiné právnické fakultě," uvedl učitel fakulty František Korbel.

Fakulta do konce týdne také uzavře proces přípravy návrhů u problematických bakalářů. Těch je podle komise devět.

Do poloviny května by měla připravit návrhy i u absolventů magisterského studia. Podle informací Aktuálně.cz komise zjistila nesrovnalosti ve studiu 44 magistrů.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy