Foto: Studenti demonstrovali proti klimatickým změnám, na další setkání zvou politiky

Foto: Studenti demonstrovali proti klimatickým změnám, na další setkání zvou politiky
Studenti se opět setkali v hojném počtu na Malostranském náměstí
Nechyběly trefné transparenty...
Někdo bych chtěl zůstat naživu...
Někdo spíše nechtěl ztrácet čas...
Foto: Tomáš Kouba
Markéta Šrajbrová Michal Polák Tomáš Kouba, Markéta Šrajbrová, Michal Polák
3. 5. 2019 15:51
V pátek 3. května se konal druhý protest za ochranu klimatu. Akce začala stejně jako v březnu na Malostranském náměstí, kde demonstranti přednesli své požadavky. Poté se vydali na pochod, který vedl centrem města, kolem Úřadu vlády a končil na Staroměstském náměstí. Ke stávce se podle organizátorů vedle pražských studentů přidali opět i středoškoláci z další asi dvacítky měst, například z Ostravy, Brna, Plzně, Semil či Valašského Meziříčí. Protesty studentů v březnu podpořili zástupci z Hnutí Duha a Greenpeace i někteří vědci a akademici.
 

Právě se děje

před 29 minutami

Pomohu republikánům příští rok vyhrát volby do Kongresu, přislíbil Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump chce pomoci republikánům ve volbách do Kongresu v roce 2022. Řekl to v sobotním projevu k dárcům Celostátního výboru Republikánské strany (RNC). Zároveň však ostře zkritizoval lídra republikánské menšiny v Senátu Mitche McConnella a poznamenal, že je stále zklamaný z přístupu svého někdejšího viceprezidenta Mikea Pence. Informovala o tom agentura Reuters.

Trump k dárcům ve floridském Palm Beach promluvil na večeři ve svém letovisku Mar-a-Lago. Podle Reuters dal najevo, že jej stále trápí, že není prezidentem, přestože ho ve volbách 3. listopadu porazil demokrat Joe Biden, který je nynějším šéfem Bílého domu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy