Foto: Studenti demonstrovali proti klimatickým změnám, na další setkání zvou politiky

Foto: Studenti demonstrovali proti klimatickým změnám, na další setkání zvou politiky
Studenti se opět setkali v hojném počtu na Malostranském náměstí
Nechyběly trefné transparenty...
Někdo bych chtěl zůstat naživu...
Někdo spíše nechtěl ztrácet čas...
Foto: Tomáš Kouba
Markéta Šrajbrová Michal Polák Tomáš Kouba, Markéta Šrajbrová, Michal Polák
3. 5. 2019 15:51
V pátek 3. května se konal druhý protest za ochranu klimatu. Akce začala stejně jako v březnu na Malostranském náměstí, kde demonstranti přednesli své požadavky. Poté se vydali na pochod, který vedl centrem města, kolem Úřadu vlády a končil na Staroměstském náměstí. Ke stávce se podle organizátorů vedle pražských studentů přidali opět i středoškoláci z další asi dvacítky měst, například z Ostravy, Brna, Plzně, Semil či Valašského Meziříčí. Protesty studentů v březnu podpořili zástupci z Hnutí Duha a Greenpeace i někteří vědci a akademici.
 

Právě se děje

před 9 minutami

Trump má nejmenší podporu ze všech amerických prezidentů, věří mu jen 34 procent Američanů

Počínání amerického prezidenta Donalda Trumpa schvaluje na konci jeho prezidentského mandátu 34 procent Američanů. Informovala o tom agentura AFP s odkazem na průzkum společnosti Gallup. Podle ní je Trump jediným americkým prezidentem, s nímž nikdy nesouhlasilo alespoň 50 procent dotazovaných. Hodnocení prezidenta je diametrálně odlišné mezi voliči Republikánské a Demokratické strany.

Souhlas s Trumpovou politikou se od voleb výrazně snížil. V posledním průzkumu před volbami souhlasilo s prezidentovým chováním 46 procent lidí. Průzkum společnosti Gallup se uskutečnil od 4. do 15. ledna, je tedy velice pravděpodobné, že z části zachytil ohlas obsazení Kapitolu Trumpovými příznivci ze 6. ledna.

Podle Gallupu k propadu podpory přispěly také neochota přiznat porážku, vývoj epidemie covidu-19 či druhý impeachment.

Agentura také uvádí, že Trump je jediným prezidentem od roku 1938, kterému se nikdy nepodařilo získat 50 procent a více respondentů s pozitivním míněním. Nejblíže tomu Trump byl na začátku loňského roku, kdy jeho počínání schvalovalo 49 procent respondentů.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Na dálnici D1 havaroval kamion, vozovka byla kvůli vysypaným plechům neprůjezdná

Na dálnici D1 u Ostravy havaroval v noci na úterý kamion, na dálnici se vysypaly balíky plechu. Směr na Prahu byl několik hodin neprůjezdný, náklad bylo potřeba přeložit. Dálnice byla znovu otevřena před 06:00, informovalo Národní dopravní informační centrum.

Nehoda se stala kolem 02:00 na 345. kilometru D1. Kamion narazil do svodidel. Podle policejního webu byly vysypané balíky s plechem asi šest metrů dlouhé.

Řidiči z D1 sjížděli na 349. kilometru u Klimkovic, zpátky se vraceli na 342. kilometru u Bravantic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy