Stropnického úřednice byla obžalována za napadení policisty

Radek Nohl Radek Nohl
23. 7. 2014 16:00
Štěpánce Nezmarové hrozí až šest let vězení. Soud začne v srpnu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Irena Hošková\Economia

Praha - Dopravní nehoda šéfky protokolu ministra obrany Štěpánky Nezmarové, o jejíž případ se zajímaly i špičky policie, skončí před soudem.

Podle zjištění deníku Aktuálně.cz byla čelní státní úřednice obžalována z toho, že během summitu východoevropských prezidentů, který na Pražském hradě pořádal prezident Miloš Zeman, narazila autem do policisty. Ten na ni po střetu vytáhl služební pistoli

"Obžalovaná je trestně stíhána pro zločin násilí proti úřední osobě podle trestního zákoníku, na nějž zákon stanoví trestní sazbu šest měsíců až šest let," řekla mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Lenka Cihlářová.

O práci nepřišla

Štěpánka Nezmarová deníku Aktuálně.cz potvrdila, že byla v tomto případě obžalována, podrobnosti nechtěla komentovat. Svou vinu ale nadále odmítá.

Pouze uvedla, že bude vyžadovat rekonstrukci dopravní nehody a poté odkázala na svou advokátku, bývalou ministryni spravedlnosti, Marii Benešovou.

Nehoda Štěpánky Nezmarové skončí u soudu.
Nehoda Štěpánky Nezmarové skončí u soudu. | Foto: www.psary.cz

Ta se ale zatím s případem detailně neseznámila, spis si půjde k soudu nastudovat příští týden. "Pak si udělám názor na to, co byla a nebyla nesrovnalost. Zatím to nebudu komentovat," uvedla Benešová.

Nehodu řešil i ministr

Soud s Nezmarovou začne na konci srpna. "Zda bude jednání odročeno, či bude rozhodnuto ve věci při prvním jednání, nelze v tuto dobu uvést," podotkla Cihlářová.

Deník Insider na konci května napsal, že se o nehodu zajímal mimo jiné i ministr vnitra Milan Chovanec, který kvůli tomu mluvil s policejním prezidentem Tomášem Tuhým. Vedle toho provedl ministr na vnitru i vlastní vnitřní šetření.

Ministr Chovanec a šéf policie Tuhý.
Ministr Chovanec a šéf policie Tuhý. | Foto: Aktuálně.cz

"Chtěl jsem zjistit, zda někdo do případu zasahoval v její prospěch, abych ho na hodinu vyhodil," řekl Insideru Chovanec.

Z šetření vyplynulo, že si Nezmarová volala se šéfkou kabinetu ministra vnitra Janou Malíkovou. "Ta se v tom ale nijak neangažovala," brání ji Chovanec.

Kvůli možnému ovlivnění průběhu vyšetřování se však případem zabývá také Generální inspekce bezpečnostních sborů. I přes obžalobu je Nezmarová nadále zaměstnankyní ministerstva obrany, kde, jak potvrdil mluvčí Jan Pejšek, stále pracuje jako ředitelka protokolu.

Ředitelka protokolu ministra obrany míří k soudu. Staňte se fanouškem mé stránky na Facebooku a své názory pište zde, na Twitteru mě najdete zde.

 

Právě se děje

Další zprávy