Střelba v Praze: Je motivem vražd milostný trojúhelník?

ČTK ČTK, Report
15. 11. 2009 18:28
Vyšetřování pokračuje, incident je zahalen rouškou tajemství
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Bleskově

Praha - Mlčící policie, minimum informací. Sobotní střelbu na pražském Spořilově, při níž zemřela osmatřicetiletá žena, o dva roky mladší muž a jedenatřicetiletý neozbrojený policista byl těžce zraněn, zatím obestírají jen spekulace.

Tou poslední je informace Novy, že by za útokem mohla stát žárlivost. Ženu údajně obtěžoval bývalý přítel, se kterým se měla nedávno rozejít, uvedla televize. Prý jí hrozil smrtí a poslal fotku, na které jí drží u hlavy pistoli.

Smrt na balkóně

Policie zatím motiv zjišťuje, mluvčí pražské policie Eva Miklíková obecně připustila, že jednou z vyšetřovacích verzí je i milostný trojúhelník.

K tragédii došlo ve druhém patře nízkého bytového domu. Těla zavražděné ženy a patrného útočníka, který zřejmě zbraň obrátil proti sobě, ležela v sobotu část večera na balkóně do ulice. Vyšetřovatelé je odtud odnesli až po ohledání místa činu.

"Oběti se snažily před útočníkem utéct. Žena vběhla na balkón. Podle prvotních šetření útočník střílel bezhlavě," řekla Miklíková.

Policista stabilizovaný

Policista, který byl v sobotu zraněn při přestřelce v Púchovské ulici na pražském Spořilově, se v noci podrobil ve vinohradské nemocnici několika operacím.

"Je ve stabilizovaném stavu," řekla dnes mluvčí nemocnice Jana Jelínková.

Postřelený policista nebyl ve službě a nebyl ozbrojený. "Muž je po několika operacích. Utrpěl tři průstřely, z toho dva byly odoperovány, třetí jeho život neohrožuje. Pacient leží na akutním resuscitačním oddělení," dodala Jelínková.

Tragický večer

Podle policie v sobotu kolem 19:00 do jednoho z bytů v Púchovské ulici vnikl násilím šestatřicetiletý muž. Na místě bylo později nalezeno jeho tělo, tělo ženy a také těžce zraněný policista.

Miklíková dříve ČTK řekla, že jednou z vyšetřovacích verzí je, že muž, který do bytu vnikl, střelil ženu a mladšího muže a pak střelnou zbraň obrátil proti sobě.

Na místě se našla jen jedna zbraň. Byla nařízena balistická expertiza a soudní pitva.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Pražští radní nesouhlasí se změnou územního plánu k nové ranveji na letišti

Pražští radní nedoporučili změnu územního plánu nutnou pro stavbu nové ranveje, kterou plánuje státem vlastněné ruzyňské letiště. Změna byla původně navržena ke schválení, radní však většinou hlasů byli pro nedoporučující stanovisko. O změnách s konečnou platností rozhodne zastupitelstvo. S výstavbou paralelní dráhy chce letiště začít zhruba za pět let.

Nová ranvej má doplnit stávající, a tím navýšit kapacitu až na 30 milionů cestujících ročně. Loni jich terminály na Ruzyni odbavily rekordních 17,8 milionu, což bylo podle zástupců letiště na hraně kapacity. Letos kvůli koronaviru provoz klesl na minimum. Podle dřívějších plánů by letiště chtělo získat stavební povolení ke stavbě v roce 2025 a stavbu dokončit o tři roky později. Náklady jsou odhadovány na zhruba devět miliard korun.

Zdroj: ČTK
před 10 minutami

Skokani vynechají i další závody SP, řeší se návrat z Finska

Čeští skokani na lyžích neabsolvují po nedělním závodu ve finské Ruce ani Světový pohár v Nižním Tagilu v tomto týdnu. Zatímco ostatní týmy dnes odletěly speciálem do Ruska, Češi po pozitivním testu Filipa Sakaly na koronavirus zůstávají ve Finsku v karanténě a řeší se jejich přesun domů.

Sakala, který v létě nemoc covid-19 prodělal, měl pozitivní test v neděli. Ostatní závodníci Viktor Polášek, Vojtěch Štursa a Čestmír Kožíšek sice byli negativní, ale museli také do karantény.

"Jsou na hotelu, každý musel do svého pokoje a jednáme, kdy je finská hygiena pustí do Česka. Snad to vyjde. Situace se vyvíjí každou hodinu," řekl ČTK za vedení skokanského úseku lyžařského svazu Jan Baier.

Další zprávy