Střelba v Praze: Je motivem vražd milostný trojúhelník?

ČTK ČTK, Report
15. 11. 2009 18:28
Vyšetřování pokračuje, incident je zahalen rouškou tajemství
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Bleskově

Praha - Mlčící policie, minimum informací. Sobotní střelbu na pražském Spořilově, při níž zemřela osmatřicetiletá žena, o dva roky mladší muž a jedenatřicetiletý neozbrojený policista byl těžce zraněn, zatím obestírají jen spekulace.

Tou poslední je informace Novy, že by za útokem mohla stát žárlivost. Ženu údajně obtěžoval bývalý přítel, se kterým se měla nedávno rozejít, uvedla televize. Prý jí hrozil smrtí a poslal fotku, na které jí drží u hlavy pistoli.

Smrt na balkóně

Policie zatím motiv zjišťuje, mluvčí pražské policie Eva Miklíková obecně připustila, že jednou z vyšetřovacích verzí je i milostný trojúhelník.

K tragédii došlo ve druhém patře nízkého bytového domu. Těla zavražděné ženy a patrného útočníka, který zřejmě zbraň obrátil proti sobě, ležela v sobotu část večera na balkóně do ulice. Vyšetřovatelé je odtud odnesli až po ohledání místa činu.

"Oběti se snažily před útočníkem utéct. Žena vběhla na balkón. Podle prvotních šetření útočník střílel bezhlavě," řekla Miklíková.

Policista stabilizovaný

Policista, který byl v sobotu zraněn při přestřelce v Púchovské ulici na pražském Spořilově, se v noci podrobil ve vinohradské nemocnici několika operacím.

"Je ve stabilizovaném stavu," řekla dnes mluvčí nemocnice Jana Jelínková.

Postřelený policista nebyl ve službě a nebyl ozbrojený. "Muž je po několika operacích. Utrpěl tři průstřely, z toho dva byly odoperovány, třetí jeho život neohrožuje. Pacient leží na akutním resuscitačním oddělení," dodala Jelínková.

Tragický večer

Podle policie v sobotu kolem 19:00 do jednoho z bytů v Púchovské ulici vnikl násilím šestatřicetiletý muž. Na místě bylo později nalezeno jeho tělo, tělo ženy a také těžce zraněný policista.

Miklíková dříve ČTK řekla, že jednou z vyšetřovacích verzí je, že muž, který do bytu vnikl, střelil ženu a mladšího muže a pak střelnou zbraň obrátil proti sobě.

Na místě se našla jen jedna zbraň. Byla nařízena balistická expertiza a soudní pitva.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy