Středula: Nejhorší prezident je Zeman. Babiš se v reálu chová jinak, než jak se tváří

Linda Bartošová Linda Bartošová
7. 1. 2023 6:50
Šéf odborů a prezidentský kandidát Josef Středula považuje práci v osmistupňovém chladu, v sobotu i v neděli za 16 tisíc korun za podmínky neadekvátní 21. století. "Andrej Babiš je majitelem firmy, která takové místo nabízí, proto vidím silný rozpor v tom, co říká a jak se v reálu chová," tvrdí. Všichni tři prezidenti měli podle něj nějaké mouchy, ale nejvíc jich měl Miloš Zeman ve druhém období.
Rozhovory s prezidentskými kandidáty - Josef Středula | Video: Linda Bartošová

Středula v rozhovoru s Lindou Bartošovou mluví také o budoucnosti levice v Česku. Podle něj jí uškodily populistické subjekty, sám sebe v tuto chvíli jako budoucího potenciálního lídra levice nevidí, ve vítězství v prezidentských volbách dál věří i přes nepříznivé výsledky volebních průzkumů.

Zároveň cítí podporu u mladých lidí, podle něj se právě oni ocitají ve výjimečné situaci, kdy se obávají o to, jestli vůbec budou mít peníze na bydlení. Odpovídal také na svou část kampaně, v níž slibuje voličům mimo jiné právo na internet nebo na zdraví. 

Rozhovor s Josefem Středulou vznikl krátce před tím, než Seznam Zprávy upozornily na jeho roli v případu stavební společnosti Metrostav. Firma u prezidenta Miloše Zemana žádá skrze své odbory o milost v korupční kauze přímo na Středulovu radu, napsal server.

Hlavní témata rozhovoru:

0:20-5:35 O tom, proč si myslí, že demonstrace odborářů na Václavském náměstí byla úspěch i navzdory nízké účasti.

5:35-10:35 Proč jako "jediný autentický levicový kandidát", za kterého bývá označován, nedokázal oslovit větší počet voličů. Proč podle něj Andrej Babiš není levicový kandidát?

10:35-13:10 Prezident podle něj nemusí ztratit kontakt s běžnými lidmi, i když mu bude ve funkci zpřístupněna spousta luxusu a vymožeností. To, jak bude vykonávat úřad, je o osobnosti prezidenta, a ne o materiálních věcech kolem něj.  

13:10-14:40 Proč se nerad řadí do ideologické škatulky a důležitější je pro něj dobrý nápad?

14:40-16:20 Jak vnímá moderní levici. A proč chybí její zastoupení ve sněmovně?

16:20-21:30 Chtěl by být v budoucnu lídrem české levice? Neopomněl v kampani mladé?

21:20-24:00 O právu na internet či právu na zdraví.

24:00-27:10 O návštěvě Miloše Zemana na Hradě. Jaké má Josef Středula vztahy s Vratislavem Mynářem?

27:10 Jak vnímá výraznou finanční injekci v hodnotě pěti milionů korun od podnikatele Richarda Benýška?

28:25 Odpovědi na anketní otázky: Kdo byl nejhorší prezident? Kde si zemi představuje za 10 let?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy