Středověká bitva národů: Podívejte se, co letos čeká Prahu

Středověká bitva národů: Podívejte se, co letos čeká Prahu
Poslední ročník mistrovství proběhl v chorvatském Trogiru. Takové rytířské klání potřebuje své fanoušky stejně jako pořádná rocková kapela.
Loňského mistrovství se účastnily desítky zemí. Než se začne, je třeba ukázat svaly. A taky vzdát hold národům, vlajkám a barvám.
Každý má svůj talisman pro štěstí. Největší motivací ale zůstává neztrapnit se před mladými divami.
Hlava, ruce, kolena... Když řežba, tak pořádná. Když pořádná, lámou se i kosti.
Foto: HMB
Domácí Domácí
20. 3. 2015 12:07
Fotogalerie z loňského ročníku mistrovství světa ve středověkém kontaktním boji, který se uskutečnil v chorvatském Trogiru. Letos jej bude hostit Praha.

Praha - Šestý ročník mistrovství světa ve středověkém kontaktním boji proběhne letos v Praze na Petříně od 7. do 10 května. Zúčastní se ho více jak pětatřicet národních týmů ze zemí jako jsou Mexiko, Izrael, Argentina, Austrálie, Nový Zéland, Švýcarsko, Estonsko, Spojené státy a samozřejmě Česká republika.

Kromě různých bojových disciplín a soubojů budou mít návštěvníci možnost během čtyř dnů navštívit přilehlé stanové městečko, které bude věrně kopírovat středověký život na bitevním poli. Diváci zde uslyší středověkou hudbu, uvidí středověké tance, okusí dobové pokrmy a prohlédnou si kostýmy a nástroje používané k dennímu životu.

Český tým se mistrovství zúčastní potřetí. "To, že bude Bitva národů u nás, vyburcovalo všechny naše členy k maximální přípravě. Věřím, že na domácí půdě s podporou diváků předvedeme nejlepší výkon," řekl kapitán české účasti Josef Pohl.

V galerii si můžete prohlédnout, jak vypadal předešlý ročník v Chorvatsku.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Americký diplomat Sondland připustil, že na Trumpův pokyn tlačil na Ukrajinu

Americký diplomat Gordon Sondland při středečním veřejném slyšení v Kongresu připustil, že na pokyn prezidenta USA naléhal na Kyjev, aby dodal informace zvýhodňující Donalda Trumpa ve volbách. Sondland, Trumpův stoupenec a sponzor jeho volební kampaně, promluvil ve výboru Sněmovny reprezentantů pro kontrolu zpravodajských služeb, který chce usvědčit Trumpa, že se na Kyjevu domáhal informací poškozujících jeho možného volebního soka Joea Bidena.

Sondland působí jako velvyslanec USA při Evropské unii a demokraté toužící vystavit Trumpa hrozbě ústavní žaloby ho považují za klíčového svědka. Hotelový magnát je podle médií členem skupiny nazývané "amigos" (přátelé), do níž patří ministr energetiky Rick Perry a zmocněnec USA pro Ukrajinu Kurt Volker. Jejich úkolem bylo prostřednictvím zákulisních tahů přimět Kyjev k dodání "špíny" na Bidena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy