Středověká bitva národů: Podívejte se, co letos čeká Prahu

Středověká bitva národů: Podívejte se, co letos čeká Prahu
Poslední ročník mistrovství proběhl v chorvatském Trogiru. Takové rytířské klání potřebuje své fanoušky stejně jako pořádná rocková kapela.
Loňského mistrovství se účastnily desítky zemí. Než se začne, je třeba ukázat svaly. A taky vzdát hold národům, vlajkám a barvám.
Každý má svůj talisman pro štěstí. Největší motivací ale zůstává neztrapnit se před mladými divami.
Hlava, ruce, kolena... Když řežba, tak pořádná. Když pořádná, lámou se i kosti.
Foto: HMB
Domácí Domácí
20. 3. 2015 12:07
Fotogalerie z loňského ročníku mistrovství světa ve středověkém kontaktním boji, který se uskutečnil v chorvatském Trogiru. Letos jej bude hostit Praha.

Praha - Šestý ročník mistrovství světa ve středověkém kontaktním boji proběhne letos v Praze na Petříně od 7. do 10 května. Zúčastní se ho více jak pětatřicet národních týmů ze zemí jako jsou Mexiko, Izrael, Argentina, Austrálie, Nový Zéland, Švýcarsko, Estonsko, Spojené státy a samozřejmě Česká republika.

Kromě různých bojových disciplín a soubojů budou mít návštěvníci možnost během čtyř dnů navštívit přilehlé stanové městečko, které bude věrně kopírovat středověký život na bitevním poli. Diváci zde uslyší středověkou hudbu, uvidí středověké tance, okusí dobové pokrmy a prohlédnou si kostýmy a nástroje používané k dennímu životu.

Český tým se mistrovství zúčastní potřetí. "To, že bude Bitva národů u nás, vyburcovalo všechny naše členy k maximální přípravě. Věřím, že na domácí půdě s podporou diváků předvedeme nejlepší výkon," řekl kapitán české účasti Josef Pohl.

V galerii si můžete prohlédnout, jak vypadal předešlý ročník v Chorvatsku.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Baseballisté skončili na ME pátí a zahrají si o OH v Tokiu

Čeští baseballisté obsadili na mistrovství Evropy páté místo a zahrají si o olympijské hry v Tokiu 2020. Reprezentace dnes v utkání o pátou příčku, která jako poslední zajišťovala postup do kvalifikace, zdolala díky homerunům Martinů Červenky a Schneidera v Bonnu domácí Německo 4:3.

 

Baseballisté porazili Německo už v závěrečném utkání ve skupině (10:6) a zvládli i druhý zápas se stejným soupeřem. Domácí se radovali z dvoubodového vedení po druhé směně, ale ve třetí se při dvou obsazených metách opřel do míče jediný český hráč působící v USA Červenka, poslal jej za hrazení a otočil na 3:2.

 

Na začátku šesté směny se povedlo Němcům srovnat, ale svým třetím homerunem v turnaji získal vítězný bod Schneider, který se vzápětí zaskvěl i v obraně. V deváté směně soupeř obsadil všechny mety bez autu, ale česká spojka chytila těžký odpal a týmu se v jedné rozehře povedlo zahrát dvojaut a zabránit bodu. Schneider zápas také ukončil, chytil snadný míč ze vzduchu a odstartoval českou radost.

 

Na nadhozu se šest směn držel Marek Minařík. Od sedmé zápas bez bodu dokončil a těžkou situaci v závěru zvládl levoruký Jan Novák.

 

Evropsko-africká olympijská kvalifikace začne ve středu v Boloni a Palermu. Účast v Tokiu si zajistí vítěz, druhý tým bude mít šanci hrát o olympiádu příští rok v závěrečné kvalifikaci na Tchaj-wanu.

 

Účastníky olympijské kvalifikace s českým týmem budou Nizozemsko, Itálie, Izrael, Španělsko a Jihoafrická republika.

Další zprávy