Strážníci zadrželi tři výtržníky. Den vítězství oslavovali sprejováním hákového kříže

Domácí Domácí
9. 5. 2019 14:22
Tři muži na Den vítězství posprejovali zaparkovaný vůz na Praze 14. Na jeho kapotu nakreslili hákový kříž, posprejovali i boční okénko řidiče a spolujezdce. Jejich počínání si všimla žena, která zavolala na linku městské policie. Strážníkům se podezřelé podařilo dohledat a dovézt je zpět na místo činu, kde se dva muži k vandalismu přiznali, třetí údajně dorazil na místo až později. Orientační dechová zkouška navíc u dvou z nich potvrdila požití alkoholu. Přivolaní policisté mužům naměřili 2,67 a 3,06 promile.
Opilí bezdomovci v Praze nasprejovali na zaparkovaný vůz hákový kříž | Video: Městská policie hlavního města Prahy
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Adetokunbo v NBA dovedl Milwaukee k šesté výhře za sebou

Nejužitečnější hráč minulé sezony Janis Adetokunbo zaznamenal ve čtvrtečním utkání NBA proti Portlandu impozantní triple double za 24 bodů, 19 doskoků a 15 asistencí a byl strůjcem vítězství Milwaukee 137:129. Bucks se po šesté výhře za sebou osamostatnili v čele Východní konference.

Adetokunbo podruhé v sezoně dosáhl na dvojciferná čísla ve třech základních statistických ukazatelích a stal se prvním hráčem v historii klubu, který zaznamenal bilanci čítající alespoň 20+15+15. Jeho čtvrteční výkon v historii ligy předčili jen slavní Oscar Robertson, Wilt Chamberlain a Larry Bird.

Střelecky se přitom řecký basketbalista trápil a proměnil jen devět z 27 střel. V počtu finálních přihrávek ale ve své sedmé sezoně v lize dosáhl na osobní rekord. "Když mi to nepadalo, snažil jsem se nacházet spoluhráče. Udělal jsem ale jen půlku práce, to oni se trefovali," řekl Adetokunbo.

Další zprávy