reklama
 
 

Strašíte pacienty, obvinil kraj lékařskou komoru

2. 10. 2008 18:37
Nemocnice v Havířově ohrožuje zdraví, uvedl šéf komory

Havířov - V nemocnici v Havířově je takový nedostatek erudovaných lékařů, že to může ohrozit péči o pacienty, prohlásil veřejně šéf České lékařské komory Milan Kubek.

Zdravotnické zařízení totiž uzavřelo od prvního října část interního oddělení. Důvodem je právě nedostatek kvalifikovaných lékařů.

Zřizovatel nemocnice, moravskoslezské hejtmanství, ale odmítá, že by situace byla tak dramatická. "Vyjádření komory hraničí s šířením poplašné zprávy. Nemám pochyb, že je to součást předvolebního boje," reagoval náměstek hejtmana pro zdravotnictví Jiří Veverka z ODS. "Pan Kubek tím plivnul na dobrou práci mnoha lidí," řekl.

Kubek ale tvrdí, že vedení nemocnice i náměstek Veverka personální problémy v nemocnici dlouhodobě zametali pod koberec a teď, když je před volbami, křičí, že je to politika. "Pokud v nemocnici, na které závisí nejméně devadesát tisíc obyvatel Havířova, je na interním oddělení s devadesáti lůžky jediný plně kvalifikovaný lékař a dalších šest je neatestovaných, je to personální katastrofa."

Lékaři interny sepsali dopis

Na špatnou situaci v nemocnici, která už delší dobu nemá nejlepší pověst, upozornili minulý týden sami lékaři z interního oddělení.

Napsali dopis, v němž si stěžují na neúnosný nedostatek personálu na oddělení. Poslali ho primátorovi Havířova, hejtmanovi a jeho náměstkovi i vedení České lékařské komory. Všichni začali reagovat.

Náměstek Veverka informoval, že se dohodl s ředitelkou nemocnice i lékaři interny na tom, jak zajistit omezené fungování oddělení do doby, než se podaří zajistit personální posily. "Do konce roku nebude fungovat jedna stanice interního oddělení, ubude jedna třetina lůžek. Do té doby se budeme s paní ředitelkou snažit zajistit další lékaře," uvedl.

Problémy se podle něho netýkají celé nemocnice, ale především interny a souvisí i s tím, že právě k 1. říjnu odchází jeden z erudovaných lékařů.

Prezident lékařské komory kritizoval Veverku i nemocnici, že nechala dojít problémy tak daleko. Veverka oponuje, že i komora mohla do problémů nemocnice vstoupit daleko dříve.

autor: Petra Sasínová | 2. 10. 2008 18:37

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama