Strany urychlí schvalování zákona, který má zajistit levnější data. Chtějí to stihnout do voleb

ČTK ČTK
Aktualizováno 3. 3. 2017 10:18
Politické strany se dohodly na zkráceném projednání návrhu novely telekomunikačního zákona. Ta má posílit práva spotřebitelů a zajistit plynulý přechod na digitální televizní vysílání DVB-T2. Novelu příští týden projedná vláda a legislativním procesem by měla projít před koncem volebního období. Po jednání to uvedl premiér Bohuslav Sobotka. Lhůta pro projednání novely ve sněmovních výborech se zkrátí ze 60 dnů na 20 dnů a novela bude zařazena jako první bod dubnové schůze sněmovny, uvedl Sobotka.
Sobotkův slib: Lidé by se mohli do voleb dočkat zlepšení podmínek s mobilními operátory | Video: Aktuálně.cz, Radek Bartoníček

Praha - Parlamentní strany se dohodly na tom, že urychlí projednávání novely zákona o elektronických komunikacích, který má posílit práva zákazníků operátorů a pomoci zlevnit mobilní data. Oznámil to v pátek premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

"Jsem rád, že v pátek ráno proběhla debata se všemi parlamentními stranami a že jsme se dohodli na co nejrychlejším projednání novely," prohlásil premiér Bohuslav Sobotka, který nyní zastává i post ministra průmyslu a obchodu.

Podle něj mají nyní lidé garanci, že se ještě do konce volebního období podaří zvýšit jejich práva. "Zároveň je garance, že Český telekomunikační úřad bude mít šanci získat vyšší pravomoci. Doufám, že toto všechno povede ke zlepšení služeb, lepšímu fungování trhu a tlaku na to, aby se zlepšily parametry, které se týkají ceny mobilních dat," dodal Sobotka.  

S blížícími se volbami se snaží Sobotka přijít s co největším množstvím témat, na kterých by mohla ČSSD získat co nejvíce hlasů. Mezi ně patří i zlevnění služeb mobilních operátorů, které jsou nyní dražší než v okolních zemích. Kvůli této věci padl i ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, který podle kritiků vycházel vstříc operátorům. Mládek ale tuto kritiku odmítal. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy