Stranické účty: Nejvíc dluží ČSSD, štědré dárce má ODS

Partaje zveřejnily vyúčtování za loňský rok. Do první trojky největších dlužníků se dostaly dvě vládní strany - ČSSD i hnutí ANO.

Praha - České politické strany odevzdaly zprávu o hospodaření za minulý rok. Tradičně nejvyšší čísla se dají najít ve vyúčtování sociálních demokratů - nejvíc ze všech vydělají na státních příspěvcích, nejvíc utratí za volby a také nejvíc dluží.

Jen jedno prvenství jim "ukradla" ODS, která má stále nejštědřejší sponzory ze všech parlamentních stran, ač už je dlouho v útlumu. I občanským demokratům však sponzoři ubývají. Ve srovnání s rokem 2013 dostali o 30 milionů korun méně.

Jak si vedly parlamentní strany minulý rok? Kdo se topí v dluzích a kdo na cestě do Sněmovny vydělal? Projděte si přehlednou grafiku.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Výroba masa stoupla v prvním čtvrtletí o více než dvě procenta

Výroba masa v prvním čtvrtletí meziročně vzrostla o 2,2 procenta na 113 329 tun, nejvíce rostla produkce rostla u drůbežího, kde šlo o 4,4 procenta a u vepřového s nárůstem o 2,3 procenta. Naopak o tři procenta klesla výroba hovězího. Nákup mléka klesl o 4,2 procenta na 754,2 milionu litrů, uvedl v pondělí Český statistický úřad. Ceny zemědělských výrobců klesly u prasat o 30,5 procenta, u kuřat se zvýšily o 1,9 procenta. Výkupní cena mléka meziročně klesla o 1,2 procenta na 8,78 Kč/l.

Zdroj: ČTK
před 16 minutami

Rozsáhlý požár zasáhnul vrakoviště v Ostravě, předcházela mu exploze

Rozsáhlý požár vrakoviště automobilů likvidují od rána hasiči v Ostravě-Vítkovicích. Policie na Twitteru uvedla, že masivnímu požáru předcházela exploze. Nikdo se při ní nezranil. Na místě platí třetí stupeň požárního poplachu. Na místě je víc než 11 jednotek, s hašením pomáhá i vrtulník policie. Hustý kouř z je viditelný ze vzdálenosti několika kilometrů, podle policie nemají místní otvírat okna. Na místě zřejmě hoří i plasty a barvy. Vedení radnice v Ostravě-Vítkovicích doporučuje lidem, aby nevycházeli.

"Požár není zcela bezpečný. Ještě několik hodin potrvá. Doporučujeme lidem, aby zavřeli okna, nevětrali, nevycházeli. Pokud musí z domovů, měli by si chránit dýchací cesty. Řekli nám, že tam hoří i plasty a barvy," řekl starosta ostravské části Vítkovice Richard Čermák. "Evakuace obyvatelstva nebyla nutná," uvedla policie na twitteru.

Mluvčí moravskoslezských hasičů Lukáš Popp uvedl, že hoří v areálu společnosti, která likviduje autovraky. Zasahují čtyři profesionální a dvě dobrovolné jednotky hasičů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy