Stranické účty: Nejvíc dluží ČSSD, štědré dárce má ODS

Lucie Stuchlíková Tomáš Kunc Lucie Stuchlíková, Tomáš Kunc
21. 4. 2015 6:52
Partaje zveřejnily vyúčtování za loňský rok. Do první trojky největších dlužníků se dostaly dvě vládní strany - ČSSD i hnutí ANO.

Praha - České politické strany odevzdaly zprávu o hospodaření za minulý rok. Tradičně nejvyšší čísla se dají najít ve vyúčtování sociálních demokratů - nejvíc ze všech vydělají na státních příspěvcích, nejvíc utratí za volby a také nejvíc dluží.

Jen jedno prvenství jim "ukradla" ODS, která má stále nejštědřejší sponzory ze všech parlamentních stran, ač už je dlouho v útlumu. I občanským demokratům však sponzoři ubývají. Ve srovnání s rokem 2013 dostali o 30 milionů korun méně.

Jak si vedly parlamentní strany minulý rok? Kdo se topí v dluzích a kdo na cestě do Sněmovny vydělal? Projděte si přehlednou grafiku.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Výsledek primárek ve Wisconsinu úřady oznámí až příští týden

V americkém státě Wisconsin se i přes pandemii nemoci covid-19 konaly prezidentské primárky, ve kterých se v případě demokratů utkali o stranickou prezidentskou nominaci někdejší viceprezident Joe Biden a senátor Bernie Sanders.

Výsledky budou podle rozhlasové stanice NPR zveřejněny až 13. dubna jak dříve určil jeden ze soudů, který spor o konání voleb během krizové doby nynější pandemie rozhodoval.

Ve Wisconsinu tamní ministerstvo zdravotnictví podle úterní bilance eviduje 2578 nakažených, z nichž 92 nemoci podlehlo. U 745 lidí si jejich stav vyžádal hospitalizaci.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Boeing připravuje nové softwarové opravy pro 737 MAX

Americká společnost Boeing oznámila, že připraví dvě nové aktualizace pro počítač letové kontroly v letadlech 737 MAX, která jsou po dvou tragických nehodách v Indonésii a v Etiopii prozatím vyřazeny z provozu.

V noci na středu o tom informovala agentura Reuters. Boeing se snaží získat u amerického Federálního úřadu pro letectví (FAA) souhlas s obnovením provozu těchto strojů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy