Stranické účty: Nejvíc dluží ČSSD, štědré dárce má ODS

Lucie Stuchlíková Tomáš Kunc Lucie Stuchlíková, Tomáš Kunc
21. 4. 2015 6:52
Partaje zveřejnily vyúčtování za loňský rok. Do první trojky největších dlužníků se dostaly dvě vládní strany - ČSSD i hnutí ANO.

Praha - České politické strany odevzdaly zprávu o hospodaření za minulý rok. Tradičně nejvyšší čísla se dají najít ve vyúčtování sociálních demokratů - nejvíc ze všech vydělají na státních příspěvcích, nejvíc utratí za volby a také nejvíc dluží.

Jen jedno prvenství jim "ukradla" ODS, která má stále nejštědřejší sponzory ze všech parlamentních stran, ač už je dlouho v útlumu. I občanským demokratům však sponzoři ubývají. Ve srovnání s rokem 2013 dostali o 30 milionů korun méně.

Jak si vedly parlamentní strany minulý rok? Kdo se topí v dluzích a kdo na cestě do Sněmovny vydělal? Projděte si přehlednou grafiku.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Europoslanci volají po sankcích proti Rusku za zatčení Navalného

Poslanci Evropského parlamentu dnes vyzvali k potrestání ruských činitelů odpovědných za nedělní zatčení opozičního předáka Alexeje Navalného. V debatě se šéfem diplomacie Evropské unie Josepem Borrellem také požadovali Navalného okamžité propuštění. Borrell upozornil, že případné rozšíření současného sankčního seznamu je v rukou členských zemí EU.

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Místopředsedou Nejvyššího soudu nejspíš bude Petr Šuk. Zeman podle předsedy Angyalossyho akceptoval jeho návrh, ale chce se ještě s kandidátem setkat

Zdroj: ČTK
Další zprávy