Straky pod Hněvínem a uhelné safari. Další turistická sezona v lomech společnosti Czech Coal

Straky pod Hněvínem a uhelné safari. Další turistická sezona v lomech společnosti Czech Coal
Před sídlem těžební společnosti v Mostě je připraven speciální terénní autobus. Dvacet zájemců o prohlídku hnědouhelného dolu právě nastupuje.
Již mají za sebou bezpečnostní školení i propagační snímek o bohulibé činnosti spojené s povrchovým dobýváním hnědého uhlí.
Vyslyšeli rady a vyprázdnili močové měchýře.
Exkurze do svých lomů pořádá Czech Coal již třetím rokem, nestačí uspokojit všechny zájemce.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
8. 4. 2011 9:55
Těžební společnost Czech Coal zahájila již třetí turistickou sezonu do svých lomů. Zájem o prohlídku je obrovský, letošní sezona je prakticky obsazena, ale vy máte jedinečnou možnost absolvovat uhelné safari s naším reportérem.
 

Právě se děje

před 52 minutami

Pivovary budou zřejmě trvale osvobozeny od daně za vylité pivo, u poslanců zákon prošel

Pivovary zřejmě budou i do budoucna osvobozeny od spotřební daně za vylité nebo jim vrácené pivo. Změnu zákona o spotřebních daních, která s tím počítá, tento čtvrtek ve zrychleném jednání ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nyní ji dostane k projednání Senát. Uvedený princip vracení daně platí již v souvislosti s koronavirovou krizí, ale jen do konce letošního roku. Schválená předloha ho zavádí trvale.

"Je potřeba, aby vylité pivo pod dohledem celní správy se od daně osvobodilo a ta daň se vrátila," řekla před poslanci ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Zákon podpořilo 94 z přítomných 95 poslanců. Sněmovna jednala v omezeném počtu, zákon přijala v předložené podobě. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy