reklama
 
 

Strakonickou ulici se podařilo otevřít, kvůli úniku kyseliny zůstává omezená rychlost

Aktualizováno 12. 10. 2018 18:29
V daném úseku je rychlost snížena na 50 kilometrů v hodině a rozmístěny výstražné cedule

Praha - Uzavřenou část pražské Strakonické ulice před Lahovickým mostem se podařilo otevřít ještě v pátek kolem 18:00, původně se počítalo s uzavírkou až do neděle. Informovala o tom Pražská integrovaná doprava (PID) na Twitteru.

Na frekventovanou silnici v pátek ráno vytekl výživový koncentrát pro dobytek, který převáželo nákladní auto.

"Úklid vozovky se nám podařil v rekordním čase. V daném úseku je rychlost snížena na 50 kilometrů v hodině a rozmístěny výstražné cedule, které řidiče upozorní na riziko smyku, vozovka je totiž mokrá," řekla mluvčí TSK Barbora Lišková.

Vozovku čistila specializovaná firma a část silnice bude poté možná potřeba odfrézovat. Vyplývá to z informací pražského magistrátu, hasičů a firmy odklízející kyselou látku ze silnice. Řidiči jedoucí z Prahy museli místo nehody objíždět přes Velkou Chuchli.

"Na nákladním vozidle ve Strakonické ulici se poškodila nádrž s kapalinou, která částečně unikla na komunikaci," uvedli ráno hasiči na Twitteru. Jejich mluvčí Kateřina Suchánská později upřesnila, že se na vozovku dostal výživový koncentrát, jehož součástí je methionit, což je jedna ze základních aminokyselin tvořících bílkoviny.

Projeli jste kapalinou? Umyjte si pořádně auto

Silně zapáchající kyselá látka znečistila vozovku v délce zhruba tří kilometrů. Motoristům, kteří kapalinou projeli, hasiči doporučují oplachovat auto velkým množstvím vody se zásaditou látkou, například mýdlovým roztokem.

Na úklidu znečištěného úseku pracovalo kolem 30 lidí z firmy Dekonta. Vedoucí její divize Ekologické havarijní služby Vojtěch Musil řekl, že teprve po odklizení rozlité látky se uvidí, jestli bude potřeba vozovku kompletně opravit, tedy i vyfrézovat.

"Může to zhrubnout, mechanicky se poškodit a může být nezbytné to pak celé opravit, ale to teď neumím říct," uvedl Musil. Rozlitou látku je podle něj nyní potřeba chemicky zneutralizovat, poté se směs, která reakcí vznikne, posbírá a zlikviduje jako nebezpečný odpad.

Nehoda znamenala problém i pro městskou hromadnou dopravu a příměstské autobusové linky, které jezdí po odklonové trase a některé spoje nabíraly zpoždění v řádu desítek minut.

autor: ČTK | 12. 10. 2018 6:59

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama