Imunita a covid-19? Když nemoc propukne, je nutné ji krotit, říká imunolog

Kristýna Pružinová Martin Krepindl Blahoslav Baťa Kristýna Pružinová, Martin Krepindl, Blahoslav Baťa
19. 10. 2020 7:00
Z hlediska všech opatření, která člověk může udělat, je určitě důležitá zdravá životospráva, a to nejen kvůli viru SARS-CoV-2. Lidé by se hlavně měli snažit žít stejně jako před příchodem covidu-19 a nepodléhat strachu. Ten je to nejhorší, co nám může nyní uškodit, tvrdí imunolog a alergolog Vojtěch Thon z Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity.
Život v pandemii: Druhá vlna - Vojtěch Thon | Video: Kristýna Pružinová, Martin Krepindl, Blahoslav Baťa

Podle profesora Thona z výzkumného centra Recetox Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity v Brně je nutné si uvědomit, že v této době může kohokoliv ohrozit i mnoho jiných bakteriálních a virových infekcí, než je onemocnění covid-19. "A proto je dobré mít na tyto podzimní měsíce dobrou kondici, jaká je jen možná," míní Thon.

V dnešní době tak každému doporučuje především dodržovat zdravý životní styl a nemít strach. "Virus totiž může skutečně infikovat kohokoliv, nevyjímaje sportovce ani mladší lidi," dodává Thon.

Podívejte se na celý díl cyklu Život v pandemii.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Japonská sonda se vzorky z asteroidu přistane příští týden

Kapsle se vzorky odebranými loni z asteroidu Rjugu japonskou sondou Hajabusa 2 se dostane na Zemi už koncem příštího týdne. V neděli 6. prosince časně ráno místního času přistane v jihoaustralské písečné poušti, napsal zpravodajský server ScienceAlert.

Hajabusa 2 se vydala na cestu k planetce ze základny na jihu Japonska začátkem prosince před šesti lety. Ke svému cíli dorazila v polovině roku 2018, po letu vesmírem trvajícím tři a půl roku. Na podzim téhož roku pak zahájila plnění záměru celého projektu - hledat stopy původu Sluneční soustavy.

Vědci podle webu ScienceAlert předpokládají, že kapsle se 100 miligramy materiálu z planetky přistane v poušti státu Jižní Austrálie mezi 03:30 a 04:30 místního času (17:30 a 18:30 SEČ). Na základně australského královského letectva ve městě Woomera se už více než týden na tento okamžik pilně připravují, především na pátrání po kapsli a na její následnou přepravu do Japonska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy