Jak by vypadal realistický film o špionech? Nejčastější mýty a fakta o jejich práci

Kristýna Pružinová Martin Krepindl Jakub Zuzánek Blahoslav Baťa Kristýna Pružinová, Martin Krepindl, Jakub Zuzánek, Blahoslav Baťa
23. 11. 2021 7:00
Kvůli celosvětově známým akčním filmům a dobrodružné literatuře je práce špionů opředená mnoha mýty. Jde vůbec připodobnit běžnou činnost pracovníků tajných služeb k tomu, co zažívá slavný hrdina James Bond? V čem je české zpravodajské prostředí od smyšlené reality zcela odtržené? A jak by vypadal realistický film o špionech? Sledujte čtvrtý díl série o českých tajných službách Stíny.
Stíny - Jaká je práce špiona? Mýty vs. realita | Video: Kristýna Pružinová, Jakub Zuzánek, Blahoslav Baťa

Ve čtvrtém dílu účinkuje bezpečnostní expert z Masarykovy univerzity v Brně Josef Kraus.

Ve videu byly použity záběry ze zpravodajské agentury Reuters, videobank Pexels a Pixabay a z filmů Není čas zemřít (2021, režie: Cary Joji Fukunaga), Zlaté oko (1995, režie: Martin Campbell), Mission: Impossible III (2006, režie: J. J. Ambrams), Dr. No (1962, režie Terence Young), Muž se zlatou zbraní (1974, režie: Guy Hamilton) a Jeden svět nestačí (1999, režie: Michael Apted).

Podívejte se i na další díly z pořadu Stíny kliknutím na tento odkaz. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 21 minutami

USA oznámily diplomatický bojkot olympiády v Pekingu, důvodem jsou lidská práva

Na zimní olympijské hry v Pekingu se příští rok nevypraví žádní představitelé vlády USA. Diplomatický bojkot her v pondělí oznámil Bílý dům, který rozhodnutí odůvodnil porušováním lidských práv v Číně. Cílem opatření je naznačit Pekingu, že nemůže pokračovat ve svém současném kurzu. Vláda prezidenta Joea Bidena vyjádřila podporu americkým sportovcům, kteří na hry pojedou. Penalizovat je zákazem účasti by podle Bílého domu nebylo správné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy