Kdy jde špionům o život? Expert vysvětluje, co je hluboké krytí a diplomatický pas

Kristýna Pružinová Martin Krepindl Jakub Zuzánek Blahoslav Baťa Kristýna Pružinová, Martin Krepindl, Jakub Zuzánek, Blahoslav Baťa
16. 11. 2021 7:00
Odposlechy, prolamování listovního tajemství, sledování osob nebo krycí doklady. I takové prostředky představují běžnou součást práce zpravodajců. Jak si činnost pracovníků českých tajných služeb představit? Musí o pracovních záležitostech mlčet i před svými nejbližšími? A co se stane, když jsou při zpravodajské činnosti odhaleni? Sledujte třetí díl série o českých tajných službách Stíny.
Stíny - Jaká je práce českých špionů? | Video: Kristýna Pružinová, Jakub Zuzánek, Blahoslav Baťa, Martin Krepindl

Ve třetím dílu účinkuje bezpečnostní expert z Masarykovy univerzity v Brně Josef Kraus.

Ve videu byly použity záběry ze zpravodajské agentury Reuters, z videobank Pixabay a Pexels a poté z Youtube kanálu Letiště Praha.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Italská pobřežní stráž zachránila z lodi 244 migrantů, včetně novorozence

Italská pobřežní stráž zachránila v noci na neděli z lodi blízko pobřeží Kalábrie 244 migrantů, včetně novorozence. Informovala o tom agentura Reuters. Z celkového počtu zachráněných je 41 nezletilých. Je mezi nimi i dítě, které se v sobotu narodilo přímo na lodi.

Itálie v posledních týdnech zažívá nárůst počtu migrantů, kteří připlouvají na lodích. Nejnovější případ zřejmě zvýší tlak na vládu premiéra Maria Draghiho, aby zajistila dohodu s partnery z Evropské unie o tom, jak se s přílivem migrantů vypořádat.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Soubor 106 Kupkových kreseb se prodal v aukci za 51 milionů Kč

Soubor 106 kreseb Františka Kupky, které vznikly počátkem 20. století pro francouzskou encyklopedii, se v neděli v Praze vydražil za 42,6 milionu korun. Včetně aukční přirážky za cyklus zaplatí kupec 51,12 milionu korun. Vyvolávací cena souboru byla 25 milionů korun, zvyšovala se po 200.000 korunách příhozy dražitelů po telefonu či internetu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy