Stávka dopraváků zatím nebude, chtějí ale vyjednávat

Michal Pavec
8. 12. 2009 12:42
Dopravní podnik podle nich obchází některé listopadové dohody
Praha se zatím nemusí bát, že by se její tramvaje zastavily
Praha se zatím nemusí bát, že by se její tramvaje zastavily | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Poprvé od pondělního znovuobnovení stávkového výboru pražských dopraváků se odboráři sešli s vedením dopravního podniku (DPP).

Další hrozba stávky sice momentálně není aktuální, ale ve firmě to od listopadového ukončení stávkového ohrožení a zdánlivého smíru mezi oběma stranami znovu pořádně vře.

Odboráři tvrdí, že dopravní podnik obchází některé dohody, které společně uzavřeli a chtějí příští týden jednat s jeho představenstvem.

Vedení podniku se ale takovým tvrzením diví a říká, že všechny všech sedm dohodnutých bodů platí a chce je dodržet.

"Personálnímu řediteli Tomáši Petanovi jsme řekli, že máme trochu jiné informace," vysvětlil Aktuálně.cz zástupce odborářů Jiří Obitko.

Drsný komiks

Zástupce zaměstnanců navíc rozlítil komiks v pozvánce poradenské firmy BNV Consulting na vánoční večírek, který si dělal legraci z propouštění dopraváků. Právě tato firma dělala v dopravním podniku audity a doporučovala propouštění některých zaměstnanců.

Komiks, který pobouřil odboráře
Komiks, který pobouřil odboráře | Foto: Odbory

Necitlivou pozvánku podepsalo nejvyšší vedení BNV Consulting - Petra Barešová s Radkem Novotným.

Právě Novotný měl být po dohodě odborářů a vedení DPP ke konci roku propuštěn z pozice ředitele transformace.

"To ale není úplně pravda, pořád ji ovlivňuje, jen z jiné pozice. Vyhodili ho dveřmi, vrátí se oknem," míní odborář Obitko.

Stejně tak si myslí, že dopravní podnik nedodržuje úmluvu na zmrazování spolupráce s Novotného BNV Consulting. Podle něj má tato společnost v DPP práci minimálně do května.

Odboráři nově chtějí, aby její spolupráce skončila už na konci roku. "Reálné to je. Tento termín padl už při listopadových jednáních s vedením města a dopravního podniku," uvedl Obitko.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy