Státní zástupce podal obžalobu na taxikáře v Praze, za podvod jim hrozí až 8 let vězení

Domácí Domácí
9. 8. 2016 18:46
Státní zástupce na konci června podal obžalobu na šest taxikářů a bývalého úředníka pražského magistrátu v kauze předražování jízdného. Skupina je obžalována z podvodu a někteří také z podplácení. Bývalý úřední magistrátu je obžalován z přijímání úplatku a zneužití pravomoci úřední osoby. Policie osoby obvinila v loňské roce po několikaměsíčním sledování. Taxikáři předražovali jízdné především zahraničním turistům. Za trasu z Dejvic na letiště si taxikáři v některých případech účtovali i dva tisíce korun.
Taxi, ilustrační foto
Taxi, ilustrační foto | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Státní zástupce podal obžalobu na šest taxikářů, kteří předražovali ceny jízdného a bývalého úředníka pražského magistrátu, který taxikáře varoval před chystanými kontrolami. Informovala o tom Česká televize (ČT). Skupina je obžalovaná pro zločin podvodu, za který jí hrozí 2 až 8 let ve vězení. Pět z nich je navíc obžalováno z podplácení a bývalý úředník z přijímání úplatku a zneužití pravomoci úřední osoby, za což mu hrozí 3 až 7 let vězení.

"Ve věci bylo obžalováno celkem sedm osob, obžalobu jsme podali 30. června," potvrdil ČT státní zástupce Jan Lelek. Případem se bude zabývat Obvodní soud pro Prahu 1. Kdy začne hlavní líčení soud zatím nerozhodl.

Policie osoby obvinila v loňské roce po několikaměsíčním sledování. Taxikáři předražovali jízdné zahraničním turistům. Za trasu z Dejvic na letiště si taxikáři v některých případech účtovali i dva tisíce korun. Policie podvodníkům zabavila jejich auta.

Jde o vůbec první případ, kdy se policii podařilo zasáhnout proti nepoctivým taxikářům. Dosud jejich případné prohřešky řešil pouze magistrát. Pražský magistrát uložil od roku 2002 taxikářům pokuty za více než 213 milionů korun.

Když jsem přestal o taxikářích v Praze natáčet, tak je to teď všem jedno, nic se nezměnilo, říká dokumentarista Janek Rubeš. | Video: Daniela Drtinová, Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 57 minutami

Kvůli koronaviru nebudou letní wagnerovské slavnosti v Bayreuthu

Kvůli epidemii nového typu koronaviru se letos neuskuteční tradiční wagnerovské Hudební slavnosti v Bayreuthu. Ovlivní to také program příštích ročníků, uvedli organizátoři akce v bavorském městě. Oblíbené slavnosti, jež jsou vrcholem německé operní sezóny, pravidelně navštěvovala i kancléřka Angela Merkelová. Letos měly začít 25. července a skončit 30. srpna. Na slíbené nové nastudování Wagnerovy tetralogie Prsten Nibelungův dojde až v roce 2022, na příští rok už je totiž program hotový. Diváky čeká nová produkce Bludného Holanďana a opakování dřívějších inscenací oper Tannhäuser, Mistři pěvci norimberští a Lohengrin.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Sýrie ohlásila sestřelení izraelských raket nad svým územím

Syrská protivzdušná obrana sestřelila izraelské rakety nad syrským Homsem. Informovala o tom syrská televize i agentura SANA. Podle televize izraelská letadla vypálila rakety, když byla nad libanonským územím. Izrael tradičně tyto informace nekomentuje. Podle syrských médií si operace nevyžádala mrtvé ani raněné.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Čínská basketbalová liga musí restart odložit

Plány na obnovení profesionální basketbalové ligy v Číně CBA v polovině dubna vzaly prozatím za své. Vláda nejlidnatější země světa podle agentury AP kvůli přetrvávajícím obavám z pandemie koronaviru nařídila, aby všechny velké sportovní soutěže zůstaly na neurčito přerušené.

CBA se kvůli šíření nového typu koronaviru nehraje od konce ledna, v poslední době se ale začala chystat na restart a do země se postupně začali vracet zahraniční hráči. Někteří už nastoupili do povinné dvoutýdenní karantény, jako třeba bývalý hráč NBA Jeremy Lin.

Liga podle informací médií plánovala soustředit všech dvacet účastnických týmů do dvou měst (Tung-kuan a Čching-tao) a odehrát zbytek základní části bez diváků, v přísně střežených podmínkách a pod dohledem zdravotníků. Každému celku k tomu zbývá sehrát 16 zápasů.

Na povolení úřadů bude čekat i fotbalová liga, která měla původně začít 22. února. Týmy se sice v minulém týdnu vrátily k tréninku, termín startu soutěže ale nebyl stanoven. Hovořilo se o konci dubna nebo počátku května.

Pandemie má původ právě v Číně, odkud se nákaza v prosinci začala šířit. Asijská velmoc je ale v současnosti až na čtvrtém místě žebříčku podle počtu infikovaných osob. Podle nejnovějších údajů se tam virem nakazilo přes 82.000 lidí a zemřelo na 3300. Země v poslední době hlásí poměrně nízká čísla nově nakažených, panují ale obavy, že by se zde mohl virus znovu rozšířit zejména kvůli tomu, že se do země navrátilo mnoho lidí ze zahraničí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy