Státní zástupce obžaloval anarchisty kvůli přípravě útoku na vlak, trojici hrozí výjimečný trest

ČTK ČTK
Aktualizováno 2. 5. 2016 16:04
Z přípravy teroristického útoku na vlak, obžaloval státní zástupce pět levicových extremistů. Třem z obžalovaných, kteří plánovali minimálně od září 2014 útok zápalnými láhvemi na nákladní vlak s vojenským materiálem, hrozí až výjimečný trest. Zbylým dvěma až tři roky odnětí svobody za nepřekažení trestného činu. Razie proti levicovým extremistům se uskutečnila loni 28. dubna. Celkem bylo zatčeno deset lidí, obviněno jich bylo šest. Šestý případ byl z pražské části vyčleněn.
Extremisté chtěli spáchat teroristický útok na vlak. (Ilustrační foto)
Extremisté chtěli spáchat teroristický útok na vlak. (Ilustrační foto) | Foto: ČTK

Praha - Státní zástupce obžaloval pětici levicových extremistů v kauze přípravy teroristického útoku na vlak převážející vojenský materiál. Uvedla to Česká televize, informaci potvrdila mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová. Třem lidem hrozí 12 až 20 let vězení nebo i výjimečný trest, zbylým dvěma až tři roky odnětí svobody za nepřekažení trestného činu.

Zenklová upřesnila, že státní zastupitelství podalo žalobu už 8. dubna. Kauzu bude řešit pražský městský soud, termín hlavního líčení zatím nebyl nařízen.

Tři lidé jsou podezřelí, že plánovali minimálně od září 2014 útok zápalnými láhvemi na nákladní vlak s vojenským materiálem na hlavním tranzitním železničním uzlu z Prahy do Plzně v úseku Radotín - Beroun. Zbývající dva obvinění se podle informací médií scházeli se zbytkem skupiny v konspiračním bytě. Věděli o plánech, ale nenahlásili je policii.

Razie proti levicovým extremistům se uskutečnila loni 28. dubna. Celkem bylo zatčeno deset lidí, obviněno jich bylo šest. Případ šestého člověka, stíhaného pro nedovolené ozbrojování a přechovávání hromadně účinné zbraně v bytě, byl z pražské části vyčleněn. Zabývají se jím justiční orgány v Brně.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 29 minutami

Čtyřicetiletá série Dukly skončila. Primátorky vyhrála osma Slavie Praha

Vítězem 108. ročníku Primátorek jsou veslaři Slavie Praha. Druhá skončila na Vltavě se ztrátou tří sekund osma společenství Slavie s Přerovem a třetí dojela posádka pražského ČVK s Mělníkem, jež měla manko dalších tří vteřin.

Po změně pravidel se dnes konal první ročník po omezení startu veslařů takzvaných resortních sportovních center včetně Dukly. V hlavním závodě tak formálně skončila více než čtyřicetiletá vítězná série Dukly, v nejrychlejší posádce však sedělo hned šest veslařů, kteří jsou v současnosti členy armádního klubu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy