Superúředníkem bude Josef Postránecký, rozhodla vláda

Mikuláš Klang Mikuláš Klang
Aktualizováno 28. 1. 2015 14:38
Postránecký dosud vedl kancelář náměstka pro ekonomiku na ministerstvu vnitra. Funkce by se měl ujmout 2. února.
Josef Postránecký
Josef Postránecký | Foto: ČTK

Praha - Ze tří kandidátů vybrala vláda na post náměstka pro státní službu Josefa Postráneckého. Ten dosud vedl kancelář náměstka pro ekonomiku na ministerstvu vnitra. Funkce takzvaného superúředníka by se měl ujmout 2. února.

Jednání bylo podle ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) dlouhé, Postránecký podle něj získal velmi silný mandát, pro hlasovalo 15 ministrů, žádný proti. Členové vlády Postráneckému položili desítky otázek, některé z nich i v cizích jazycích.

"Jsem rád, že se vládě podařilo dokončit proces výběru náměstka pro státní službu a pokračovat tak v úspěšné implementaci služebního zákona. Věřím, že nový náměstek začne rychle pracovat na svých úkolech a podaří se nám dosáhnout odpolitizování státní správy," komentoval výběr premiér Bohuslav Sobotka.

"Je to závazek vůči zhruba 70 tisícům úředníkům, které čeká přechod pod služební zákon, a v neposlední řadě i vůči občanům," řekl Postránecký na brífingu po rozhodnutí kabinetu. Jeho prvním velkým úkolem bude komunikace s Evropskou komisí a zároveň příprava výběrových řízení na posty státních tajemníků.

Postránecký je dlouholetým úředníkem, ve státní správě působí 17 let. Od roku 1998 působil na ministerstvu pro místní rozvoj, v letech 2001 a 2006 byl náměstkem ministra vnitra pro reformu veřejné správy.

Kromě Postráneckého se do výběru dostali ještě tajemnice třebíčského městského úřadu Simeona Zikmundová a ředitel strukturálních fondů na ministerstvu průmyslu Břetislav Grégr.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 46 minutami

Němečtí ekologové se odvolali proti rozhodnutí, které povoluje dřívější obnovení stavby Nord Stream 2

Německé ekologické organizace se odvolaly proti rozhodnutí Spolkového úřadu pro lodní dopravu a hydrografii (BSH), které povoluje dřívější obnovení výstavby plynovodu Nord Stream 2 v německých vodách. Toto nové povolení tak prozatím pozbývá platnosti, informovala v pondělí agentura DPA.

Nord Stream 2 má po dně Baltského moře přivádět zemní plyn z Ruska do Německa. BSH v pátek schválil okamžité pokračování výstavby plynovodu v německých vodách, zatímco dřívější povolení připouští pokračování výstavby až od konce května. BSH v pondělí potvrdil, že prostřednictvím elektronické pošty obdržel odvolání od ekologických organizaci Deutschen Umwelthilfe (DUH) a Naturschutzbund Deutschland (Nabu).

Zdroj: ČTK
Další zprávy