Lesy ČR o Rittigovi: Nemluví pravdu a má smysl pro humor

Radek Nohl Radek Nohl
1. 7. 2014 14:04
Vedení státního podniku zareagovalo na slova podnikatele Ivo Rittiga, která pronesl v rozhovoru pro DVTV. Rittig řekl, že si "asi půjde říct o další peníze za etický kodex".
Ivo Rittig během svého rozhovoru pro DVTV.
Ivo Rittig během svého rozhovoru pro DVTV. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Státní podnik Lesy ČR označil slova podnikatele Ivo Rittiga, která pronesl v pátek ve vysílání DVTV, za vtip. Rittig podle nového ředitele Lesů ČR Daniela Szóráda nemohl myslet vážně, že by si chtěl přijít pro další státní peníze.  

Rittigova firma Rittig & Partners totiž v minulosti dostala necelé dva miliony korun za vypracování třicetistránkového etického kodexu, který je podle Rittiga součástí všech současných pracovních smluv zaměstnanců Lesů ČR. A právě to je prý pro Rittiga důvod, aby požadoval další finanční plnění. "To znamená, že si asi půjdu říct o další peníze," uvedl Rittig v pořadu DVTV zveřejněném na serveru Aktuálně.cz.

Mluvčí Lesů ČR Zbyněk Boublík přiznal, že zmíněný dokument je od roku 2011 součástí vnitřních předpisů firmy, nikoliv ale kontraktů. "Etický kodex součástí pracovních smluv zaměstnanců není," dodal Boublík.

Rittig má smysl pro humor

V oficiální tiskové zprávě pak státní podnik napsal, že Ivo Rittig má možná jen smysl pro humor a nemyslel svá slova vážně.

Lesy ČR za etický kodex, který si objednalo bývalé vedení státního podniku, zaplatily 1,72 milionu korun.

"V mnoha firmách dokumenty typu etický kodex zpracovávají příslušní interní zaměstnanci, například personalisté. Náklady na zhotovení takového dokumentu jsou pak ve srovnání s tím, co zaplatily Lesy ČR panu Rittigovi, naprosto zanedbatelné," podotkl šéf Lesů ČR Daniel Szórád.

Dokument v současné době prověřuje i policie. Jde o jeden z důkazů, pro který si vyšetřovatelé přišli do státního podniku v rámci loňské razie v kauze Jany Nagyové.

Ivo Rittig zatím v tomto případu nebyl obviněn. Policie ho stíhá v jiných dvou případech: v údajném praní špinavých peněz ze zakázky pražského dopravního podniku na dodávku papírových jízdenek a také v údajném úniku utajovaných informací z tajné služby.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 2 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

před 2 hodinami

K Bermudám se blíží hurikán Humberto, udeřit má na sever ostrovů

Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc kilometrů východně od amerického pobřeží mohl zasáhnout ve středu večer místního času (ve čtvrtek časně ráno SELČ). Lidé zabedňují okna svých domů, obchody se zavírají, doprava se zastavila a zdravotnická zařízení jsou v pohotovosti. Bermudská vláda povolala na pomoc příslušníky armádního sboru. Humberto, který byl ještě před třemi dny tropickou bouří, už se na pětistupňové hurikánové škále dostal na třetí stupeň. Informace Národního střediska pro hurikány (NHC) hovoří o tom, že střed živlu se pohybuje asi 300 kilometrů západně od Bermud a míří k ostrovům rychlostí kolem 26 kilometrů za hodinu.

Další zprávy