Lesy ČR o Rittigovi: Nemluví pravdu a má smysl pro humor

Radek Nohl Radek Nohl
1. 7. 2014 14:04
Vedení státního podniku zareagovalo na slova podnikatele Ivo Rittiga, která pronesl v rozhovoru pro DVTV. Rittig řekl, že si "asi půjde říct o další peníze za etický kodex".
Ivo Rittig během svého rozhovoru pro DVTV.
Ivo Rittig během svého rozhovoru pro DVTV. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Státní podnik Lesy ČR označil slova podnikatele Ivo Rittiga, která pronesl v pátek ve vysílání DVTV, za vtip. Rittig podle nového ředitele Lesů ČR Daniela Szóráda nemohl myslet vážně, že by si chtěl přijít pro další státní peníze.  

Rittigova firma Rittig & Partners totiž v minulosti dostala necelé dva miliony korun za vypracování třicetistránkového etického kodexu, který je podle Rittiga součástí všech současných pracovních smluv zaměstnanců Lesů ČR. A právě to je prý pro Rittiga důvod, aby požadoval další finanční plnění. "To znamená, že si asi půjdu říct o další peníze," uvedl Rittig v pořadu DVTV zveřejněném na serveru Aktuálně.cz.

Mluvčí Lesů ČR Zbyněk Boublík přiznal, že zmíněný dokument je od roku 2011 součástí vnitřních předpisů firmy, nikoliv ale kontraktů. "Etický kodex součástí pracovních smluv zaměstnanců není," dodal Boublík.

Rittig má smysl pro humor

V oficiální tiskové zprávě pak státní podnik napsal, že Ivo Rittig má možná jen smysl pro humor a nemyslel svá slova vážně.

Lesy ČR za etický kodex, který si objednalo bývalé vedení státního podniku, zaplatily 1,72 milionu korun.

"V mnoha firmách dokumenty typu etický kodex zpracovávají příslušní interní zaměstnanci, například personalisté. Náklady na zhotovení takového dokumentu jsou pak ve srovnání s tím, co zaplatily Lesy ČR panu Rittigovi, naprosto zanedbatelné," podotkl šéf Lesů ČR Daniel Szórád.

Dokument v současné době prověřuje i policie. Jde o jeden z důkazů, pro který si vyšetřovatelé přišli do státního podniku v rámci loňské razie v kauze Jany Nagyové.

Ivo Rittig zatím v tomto případu nebyl obviněn. Policie ho stíhá v jiných dvou případech: v údajném praní špinavých peněz ze zakázky pražského dopravního podniku na dodávku papírových jízdenek a také v údajném úniku utajovaných informací z tajné služby.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy