Starší chodkyně zemřela v Ostravě po střetu s automobilem

ČTK ČTK
Aktualizováno 19. 5. 2019 11:06
Pětasedmdesátiletá žena zemřela v sobotu v Ostravě-Zábřehu po střetu s automobilem. Na místě podlehla mnohočetným poraněním. Osmašedesátiletý řidič podle dosavadních zjištění policie srazil ženu na přechodu pro chodce. Novinářům to sdělili mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl a policejní mluvčí Petr Směták.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Thinkstock

Žena byla v okamžiku příjezdu záchranářů v bezvědomí, nedýchala a selhával jí krevní oběh. "Zasahující lékařka zjistila poranění hlavy, hrudníku a břicha," uvedl Humpl. Záchranáři ženu resuscitovali, ale nepodařilo se jim obnovit srdeční činnost a seniorka na místě zemřela.

Podle Smětáka řidič nebyl pod vlivem alkoholu. Přesnou příčinu nehody, která se stala ve Výškovické ulici, policisté dále zjišťují.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pražští zastupitelé schválili rozpočet, opozice ho kritizovala

Praha bude příští rok hospodařit s příjmy 60,7 miliardy a výdaji 81,6 miliardy korun. Rozdíl město dorovná například z peněz, které získá od státu. Na investice je vyčleněno 16,8 miliardy, což je o něco méně než pro letošní rok. Proti loňsku vzrostou o asi 5,5 miliardy korun běžné výdaje na 64,8 miliardy. Rozpočet dnes po mnohahodinové diskusi schválili pražští zastupitelé. Rozpočet kritizovala opozice, které vadí mimo jiné výše běžných výdajů.

Na konci loňského roku schválili zastupitelé na letošek rozpočet s příjmy 59,175 miliardy a výdaji 77,569 miliardy Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy