Starosta Prahy 10 Novák vystoupil z ČSSD, objeví se na kandidátce hnutí Starostové pro Prahu

ČTK ČTK
17. 8. 2018 11:20
Strana ztratila dynamiku, nevyslyšela poslední vzkaz od voličů, nešla do opozičních lavic a neprovádí svou revitalizaci, tvrdí Vladimír Novák.
Vladimír Novák.
Vladimír Novák. | Foto: ČTK

Praha - Vladimír Novák, který od roku 2016 vede radnici Prahy 10, vystoupil z ČSSD. V prohlášení uvedl, že strana ztratila dynamiku a namísto obrody řeší, kdo bude mít jaké ministerstvo. V komunální politice chce pokračovat, na podzim plánuje kandidovat na magistrát na kandidátce hnutí Starostové pro Prahu.

"Strana ztratila dynamiku, nevyslyšela poslední vzkaz od voličů, nešla do opozičních lavic a neprovádí svou revitalizaci. Nyní pouze řeší, kdo bude mít jaké ministerstvo, například medializovaný případ Miroslava Pocheho," uvedl starosta.

Novák je starostou Prahy 10 od poloviny roku 2016, kdy se rozpadla původní koalice pod vedením Radmily Kleslové (ANO). Na městské části nyní vládne koalice TOP 09, ČSSD, ODS, Zelení, Nezávislí pro Prahu 10 a dvou nezařazených zastupitelů.

Hnutí Starostové pro Prahu, za které bude Novák v říjnových volbách kandidovat, tento týden oficiálně představilo svou kandidátku. Podle mluvčího hnutí Jiřího Wolfa bude Novák kandidovat na magistrát z desátého místa.

Hujová a Cabrnochová

Na čelních místech kandidátky hnutí jsou i jiní politici, kteří v poslední době vystoupili ze svých původních stran. Jde o Jiřího Nouzu a Vladislavu Hujovou, kteří opustili TOP 09, a Ivanu Cabrnochovou, která vystoupila ze Strany zelených.

Na kandidátce hnutí je řada dalších stávajících nebo bývalých komunálních politiků z pražských městských částí. V posledních volbách získalo hnutí 2,4 procenta, v osmi menších městských částech má nyní starosty.

Volby se budou letos konat 5. a 6. října. Vedle voleb na magistrát a do zastupitelstev městských částí budou voliči rozhodovat také o části pražských senátorů. Senátní volby se uskuteční v Praze 2, Praze 4, Praze 8 a Praze 12.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Trump přirovnal snahu o impeachment k lynčování. Kritici mluví o rasistickém podtextu

Americký prezident Donald Trump považuje snahu demokratických zákonodárců o jeho sesazení ústavní žalobou (impeachment) za lynč. Napsal to dnes na twitteru. Agentura AP upozornila, že zmínka o lynčování má rasistický podtext, neboť termín je v USA používán především v souvislosti s případy, kdy se obětí lynčujícího bělošského davu stal Američan černé pleti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Výdaje na zdravotní péči se zvýší o osm až dvanáct procent, řekl ministr Vojtěch

Platby do jednotlivých oblastí zdravotní péče se příští rok podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) meziročně zvýší o osm až 12 procent. Výraznější nárůst platů čeká sestry poskytující domácí péči, a to zhruba 41 procent. Ministr to v úterý řekl poslancům při informování o situaci ve zdravotnictví, které má dostat v příštím roce rekordních 350 miliard korun. Úhradová vyhláška počítala podle ministra původně s navýšením plateb o 24 miliard korun. Po jednání premiéra Andreje Babiše (ANO) s poskytovateli péče i s KSČM přibylo dalších 4,9 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy