Starosta Prahy 10 Novák vystoupil z ČSSD, objeví se na kandidátce hnutí Starostové pro Prahu

ČTK ČTK
17. 8. 2018 11:20
Strana ztratila dynamiku, nevyslyšela poslední vzkaz od voličů, nešla do opozičních lavic a neprovádí svou revitalizaci, tvrdí Vladimír Novák.
Vladimír Novák.
Vladimír Novák. | Foto: ČTK

Praha - Vladimír Novák, který od roku 2016 vede radnici Prahy 10, vystoupil z ČSSD. V prohlášení uvedl, že strana ztratila dynamiku a namísto obrody řeší, kdo bude mít jaké ministerstvo. V komunální politice chce pokračovat, na podzim plánuje kandidovat na magistrát na kandidátce hnutí Starostové pro Prahu.

"Strana ztratila dynamiku, nevyslyšela poslední vzkaz od voličů, nešla do opozičních lavic a neprovádí svou revitalizaci. Nyní pouze řeší, kdo bude mít jaké ministerstvo, například medializovaný případ Miroslava Pocheho," uvedl starosta.

Novák je starostou Prahy 10 od poloviny roku 2016, kdy se rozpadla původní koalice pod vedením Radmily Kleslové (ANO). Na městské části nyní vládne koalice TOP 09, ČSSD, ODS, Zelení, Nezávislí pro Prahu 10 a dvou nezařazených zastupitelů.

Hnutí Starostové pro Prahu, za které bude Novák v říjnových volbách kandidovat, tento týden oficiálně představilo svou kandidátku. Podle mluvčího hnutí Jiřího Wolfa bude Novák kandidovat na magistrát z desátého místa.

Hujová a Cabrnochová

Na čelních místech kandidátky hnutí jsou i jiní politici, kteří v poslední době vystoupili ze svých původních stran. Jde o Jiřího Nouzu a Vladislavu Hujovou, kteří opustili TOP 09, a Ivanu Cabrnochovou, která vystoupila ze Strany zelených.

Na kandidátce hnutí je řada dalších stávajících nebo bývalých komunálních politiků z pražských městských částí. V posledních volbách získalo hnutí 2,4 procenta, v osmi menších městských částech má nyní starosty.

Volby se budou letos konat 5. a 6. října. Vedle voleb na magistrát a do zastupitelstev městských částí budou voliči rozhodovat také o části pražských senátorů. Senátní volby se uskuteční v Praze 2, Praze 4, Praze 8 a Praze 12.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy