reklama
 
 

Starosta Prahy 10 Novák vystoupil z ČSSD, objeví se na kandidátce hnutí Starostové pro Prahu

17. 8. 2018 11:20
Strana ztratila dynamiku, nevyslyšela poslední vzkaz od voličů, nešla do opozičních lavic a neprovádí svou revitalizaci, tvrdí Vladimír Novák.

Praha - Vladimír Novák, který od roku 2016 vede radnici Prahy 10, vystoupil z ČSSD. V prohlášení uvedl, že strana ztratila dynamiku a namísto obrody řeší, kdo bude mít jaké ministerstvo. V komunální politice chce pokračovat, na podzim plánuje kandidovat na magistrát na kandidátce hnutí Starostové pro Prahu.

"Strana ztratila dynamiku, nevyslyšela poslední vzkaz od voličů, nešla do opozičních lavic a neprovádí svou revitalizaci. Nyní pouze řeší, kdo bude mít jaké ministerstvo, například medializovaný případ Miroslava Pocheho," uvedl starosta.

Novák je starostou Prahy 10 od poloviny roku 2016, kdy se rozpadla původní koalice pod vedením Radmily Kleslové (ANO). Na městské části nyní vládne koalice TOP 09, ČSSD, ODS, Zelení, Nezávislí pro Prahu 10 a dvou nezařazených zastupitelů.

Hnutí Starostové pro Prahu, za které bude Novák v říjnových volbách kandidovat, tento týden oficiálně představilo svou kandidátku. Podle mluvčího hnutí Jiřího Wolfa bude Novák kandidovat na magistrát z desátého místa.

Hujová a Cabrnochová

Na čelních místech kandidátky hnutí jsou i jiní politici, kteří v poslední době vystoupili ze svých původních stran. Jde o Jiřího Nouzu a Vladislavu Hujovou, kteří opustili TOP 09, a Ivanu Cabrnochovou, která vystoupila ze Strany zelených.

Na kandidátce hnutí je řada dalších stávajících nebo bývalých komunálních politiků z pražských městských částí. V posledních volbách získalo hnutí 2,4 procenta, v osmi menších městských částech má nyní starosty.

Volby se budou letos konat 5. a 6. října. Vedle voleb na magistrát a do zastupitelstev městských částí budou voliči rozhodovat také o části pražských senátorů. Senátní volby se uskuteční v Praze 2, Praze 4, Praze 8 a Praze 12.

autor: ČTK | 17. 8. 2018 11:20

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama