Starka proplatí státu 44 milionů za Krejčířovu směnku

Domácí ČTK Domácí, ČTK
19. 10. 2009 13:15
Rozhodl o tom Vrchní soud v Praze
Jaroslav Starka
Jaroslav Starka | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Směnka, která dokazuje, že si fotbalový boss Jaroslav Starka od uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře půjčil 44 milionů korun, platí. A Starka musí dluh zaplatit.

Pravomocně o tom rozhodl Vrchní soud v Praze. Peníze nepůjdou na účet Radovana Krejčíře, ale zinkasuje je stát - konkrétně Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových. Právně budou peníze patřit Krejčířovi, nebude s nimi ale moci nijak nakládat.

Starkova směnka se našla spolu s dalšími v Krejčířově vile.

Majitel příbramského fotbalového klubu Jaroslav Starka tvrdí, že od Krejčíře miliony nikdy nedostal.

"K plnění prostě nedošlo," řekl už dříve Aktuálně.cz Starkův právní zástupce Julius Kramarič.

Sám Radovan Krejčíř přitom v roce 2006, ještě před zatčením v Jihoafrické republice Aktuálně.cz tvrdil, že směnka prokazující Starkův dluh je dodnes otevřený příběh. "Řekněme, že to nebylo vyřešeno," prohlásil Krejčíř.

I policie opakovaně ve svých interních dokumentech tvrdila, že Starka uprchlíkovi skutečně dluží.

Vysouzené peníze zůstanou v úschově státu až do okamžiku, kdy padnou pravomocné rozsudky v Krejčířových trestních kauzách. V případě, že soud Krejčířovi vinu prokáže, určí i rozsah jeho majetku, který definitivně propadne státu a peníze skončí ve státním rozpočtu.

Úřadům se i přes tento úspěch pravděpodobně podařilo zablokovat jen zlomek skutečného majetku Radovana Krejčíře. Například na švýcarská konta nedosáhly vůbec a teprve po odjezdu Krejčíře ze Seychel do Jihoafrické republiky se ukázalo, že od útěku z černošické vily žil právě z ukrytého majetku v Česku.

 

Právě se děje

Další zprávy