Pyrotechnik neobjevil v kufru nic nebezpečného, stanice metra Můstek je opět v provozu

Domácí Domácí
Aktualizováno 27. 7. 2016 20:04
Stanice metra A Můstek byla téměř dvě hodiny uzavřena kvůli podezřelému kufru, který ve vestibulu metra objevila hlídka policie. Soupravy metra v obou směrech stanicí pouze projížděly. "Bezpečnostní opatření v 19:45 skončilo, pyrotechnik v kufru nenašel nic nebezpečného," řekl Aktuálně.cz mluvčí pražské policie Jan Daněk. "Provoz na lince A byl obnoven, soupravy metra v zastávce Můstek normálně zastavují," potvrdil mluvčí pražského dopravního podniku Jiří Štábl.
Stanice metra Můstek
Stanice metra Můstek | Foto: Ludvík Hradilek
 

Právě se děje

před 31 minutami

Česko se ohradilo proti rozšiřování těžby v polském dolu Turów

České ministerstvo životního prostředí v pátek vydalo nesouhlasné stanovisko k rozšiřování polského hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice. Stanovisko vydalo ve spolupráci s Libereckým krajem a Českou geologickou službou. Ministerstvo to oznámilo v tiskové zprávě. V případě, že by se polská strana rozhodla i přesto těžbu rozšířit, Česko požaduje například finanční kompenzace případných škod nebo vznik těsnící stěny bránící odtékání podzemních vod.

"Stanovisko za Českou republiku je nesouhlasné. Doplněny jsou ale také podmínky, vytvořené ve spolupráci s geology, krajem, obcemi i odbornou veřejností, a Libereckým krajem odsouhlasené, které jsou pro nás absolutně nepřekročitelné, kdyby se Polsko rozhodlo i přes náš nesouhlas v těžbě na Turowě pokračovat," oznámil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy