SSHR: Vyřaďme těžké topné oleje ze státních strategických rezerv, nejsou strategickou surovinou

ČTK ČTK
18. 2. 2016 18:10
Správa státních hmotných rezerv (SSHR) chce, aby takzvané těžké topné oleje nepatřily do státních strategických rezerv. Na Žofínském fóru o energetické bezpečnosti to řekl předseda správy Pavel Švagr. Podle SSHR se oleje na vytápění využívají čím dál méně. "Za posledních 15 let spotřeba těžkého topného oleje v České republice rapidně klesá. Z našeho pohledu nejde o strategickou surovinu," řekl. Česko má podle SSHR nyní zásoby topných olejů na dva dny, správa už je do strategických zásob často ani nepočítá. Podle správy již v minulých letech vyřadilo oleje ze strategických rezerv například Slovensko.
Pavel Švagr, předseda SSHR
Pavel Švagr, předseda SSHR | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy