Správa rezerv znovu zkontrolovala sklad paliv v Německu

Karel Hrubeš Karel Hrubeš
31. 7. 2014 9:50
Kontroloři zjistili, že firma Viktoriagruppe doplnila 700 tisíc litrů nafty, které na začátku týdne ve skladech chyběly.
Foto: Stránky společnosti

Praha - Přes sedm set tisíc litrů nafty, které na začátku týdne chyběly ve skladech společnosti Viktoriagruppe už firma doplnila. Zjistila to opětovná kontrola, kterou do německého Krailingu, kde se sklad nachází, vyslala Správa státních a hmotných rezerv.

"Ve středu proběhla ve skladu společnosti Viktoriagruppe další mimořádná kontrola, kterou tam vyslal předseda správy Pavel Švagr," potvrdil deníku Aktuálně.cz mluvčí rezerv Jakub Linka.

"Z předběžných výsledků vyplývá, že nafta byla doplněna. To znamená, že správě žádná škoda nevznikla. Naopak tato kontrola vyslala jasný signál i dalším firmám, které skladují pro správu jiné komodity," dodal mluvčí státních rezerv.

Za chybějící naftu dostala Viktoriagruppe pokutu přes půl milionu korun. Správa jí navíc snížila poplatek za skladování. Společnost se pokutě bránila tím, že šlo o ztrátu, ke které došlo při dopravě a skladování, a že další nafta se nacházela v produktovodech, které naftu rozvádí do jednotlivých nádrží.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Česko se ohradilo proti rozšiřování těžby v polském dolu Turów

České ministerstvo životního prostředí v pátek vydalo nesouhlasné stanovisko k rozšiřování polského hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice. Stanovisko vydalo ve spolupráci s Libereckým krajem a Českou geologickou službou. Ministerstvo to oznámilo v tiskové zprávě. V případě, že by se polská strana rozhodla i přesto těžbu rozšířit, Česko požaduje například finanční kompenzace případných škod nebo vznik těsnící stěny bránící odtékání podzemních vod.

"Stanovisko za Českou republiku je nesouhlasné. Doplněny jsou ale také podmínky, vytvořené ve spolupráci s geology, krajem, obcemi i odbornou veřejností, a Libereckým krajem odsouhlasené, které jsou pro nás absolutně nepřekročitelné, kdyby se Polsko rozhodlo i přes náš nesouhlas v těžbě na Turowě pokračovat," oznámil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy