Správa rezerv znovu zkontrolovala sklad paliv v Německu

Karel Hrubeš Karel Hrubeš
31. 7. 2014 9:50
Kontroloři zjistili, že firma Viktoriagruppe doplnila 700 tisíc litrů nafty, které na začátku týdne ve skladech chyběly.
Foto: Stránky společnosti

Praha - Přes sedm set tisíc litrů nafty, které na začátku týdne chyběly ve skladech společnosti Viktoriagruppe už firma doplnila. Zjistila to opětovná kontrola, kterou do německého Krailingu, kde se sklad nachází, vyslala Správa státních a hmotných rezerv.

"Ve středu proběhla ve skladu společnosti Viktoriagruppe další mimořádná kontrola, kterou tam vyslal předseda správy Pavel Švagr," potvrdil deníku Aktuálně.cz mluvčí rezerv Jakub Linka.

"Z předběžných výsledků vyplývá, že nafta byla doplněna. To znamená, že správě žádná škoda nevznikla. Naopak tato kontrola vyslala jasný signál i dalším firmám, které skladují pro správu jiné komodity," dodal mluvčí státních rezerv.

Za chybějící naftu dostala Viktoriagruppe pokutu přes půl milionu korun. Správa jí navíc snížila poplatek za skladování. Společnost se pokutě bránila tím, že šlo o ztrátu, ke které došlo při dopravě a skladování, a že další nafta se nacházela v produktovodech, které naftu rozvádí do jednotlivých nádrží.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 31 minutami

Salač odstartuje do Velké ceny San Marina z předposlední řady

Filipu Salačovi kvalifikace na Velkou cenu San Marina silničních motocyklů nevyšla, do nedělního závodu Moto3 odstartuje z předposlední deváté řady. Devatenáctiletý český jezdec byl klasifikován na 26. místě, což je jeho nejhorší kvalifikační výsledek od Malajsie v listopadu 2019.

Salač po vydařeném pátku, kdy v trénincích figuroval v nejlepší desítce, nedokázal v dnešním třetím tréninku na rozdíl od většiny soupeřů zrychlit a musel už do první části kvalifikace. V ní obsadil dvanácté místo a do druhé části pro nejrychlejších osmnáct nepostoupil.

V italském Misanu se na prvních čtyřech místech nejslabší třídy seřadili domácí jezdci, třetí pole position v sezoně vybojoval Romano Fenati.

Kvalifikace na Velkou cenu San Marina, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Misanu:

Moto3: 1. Fenati (It./Husqvarna) 1:41,756, 2. Foggia (It./Honda) -0,257, 3. Antonelli (It./KTM) -0,264, …26. Salač (ČR/KTM) nepostoupil do druhé části kvalifikace.

MotoGP: 1. Bagnaia (It./Ducati) 1:31,065, 2. Miller (Austr./Ducati) -0,249, 3. Quartararo (Fr./Yamaha) -0,302.

Další zprávy