Správa rezerv znovu zkontrolovala sklad paliv v Německu

Karel Hrubeš Karel Hrubeš
31. 7. 2014 9:50
Kontroloři zjistili, že firma Viktoriagruppe doplnila 700 tisíc litrů nafty, které na začátku týdne ve skladech chyběly.
Foto: Stránky společnosti

Praha - Přes sedm set tisíc litrů nafty, které na začátku týdne chyběly ve skladech společnosti Viktoriagruppe už firma doplnila. Zjistila to opětovná kontrola, kterou do německého Krailingu, kde se sklad nachází, vyslala Správa státních a hmotných rezerv.

"Ve středu proběhla ve skladu společnosti Viktoriagruppe další mimořádná kontrola, kterou tam vyslal předseda správy Pavel Švagr," potvrdil deníku Aktuálně.cz mluvčí rezerv Jakub Linka.

"Z předběžných výsledků vyplývá, že nafta byla doplněna. To znamená, že správě žádná škoda nevznikla. Naopak tato kontrola vyslala jasný signál i dalším firmám, které skladují pro správu jiné komodity," dodal mluvčí státních rezerv.

Za chybějící naftu dostala Viktoriagruppe pokutu přes půl milionu korun. Správa jí navíc snížila poplatek za skladování. Společnost se pokutě bránila tím, že šlo o ztrátu, ke které došlo při dopravě a skladování, a že další nafta se nacházela v produktovodech, které naftu rozvádí do jednotlivých nádrží.

 

Právě se děje

Další zprávy