Spojenci ruského byznysu: hokej, Zeman a miliardář

Zuzana Kubátová Zuzana Kubátová
6. 2. 2013 6:15
Deník Insider: Kdo jsou skuteční "trojští koně" ruského byznysu v Česku?
Foto: hclev.ru

Praha - Ruskému kapitálu pomáhají v České republice významní spojenci.

Nejde zdaleka jen o čerstvě zvoleného prezidenta Miloše Zemana, jehož náklonnost k Východu oceňují otevřeně ruští byznysmeni z žebříčku Top 10 nejvlivnějších ruských firem působících v Česku, jak jej sestavil a v pondělí publikoval deník Insider.

Mezi "trojské koně" ruského byznysu patří třeba hokej a firmy, které podporují ruskou Kontinentální hokejovou ligu. Za jejím výsadkem v Praze, klubem HC Lev, stojí významná strojírenská skupina ČKD Group.

Co v deníku Insider najdete:

Podnikatelské zájmy v Rusku lze také vysledovat za tím, proč některé tuzemské firmy vstoupily do Česko-ruské smíšené obchodní komory vedené ruskými manažery. Například KKCG miliardáře Karla Komárka je jejím zakládajícím členem, navíc Komárek vlastní menšinové podíly v ruských firmách a finančními injekcemi zachraňuje ruským majitelem vlastněnou krachující huť Pilsen Steel.

Kdo jsou skuteční "trojští koně" ruského byznysu v Česku? V jakých oborech jsou Rusové v Česku silní a kdo s nimi spolupracuje? Více exkluzivní informace v deníku Insider.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Na dálnici D5 za Prahou ve směru na Plzeň je nehoda, jezdí se jedním pruhem

Dálnici D5 za Prahou ve směru na Plzeň uzavřela v pondělí časně ráno téměř na dvě hodiny nehoda osobního vozidla a dodávky. Řidič osobního vozidla utrpěl těžká zranění, záchranáři ho převezli do nemocnice. Provoz jedním jízdním pruhem byl obnoven po šesté hodině ranní.

Zdroj: ČTK
Další zprávy